Oświetlenie po skandynawsku

Styl skandynawski od pewnego czasu nie traci na popularności. Świetnie zbiegł się w czasie z lifestylową modą na minimalizm. Zmęczeni przepychem i nadmiarem coraz częściej wybieramy proste, nieco surowe i przejrzyste aranżacje wnętrz. Ten styl charakteryzuje przede wszystkim uporządkowanie. Nie ma tu wielu różnych kolorów, a te które królują w kompozycji są najczęściej jasne. Wykorzystuje się nowoczesne akcenty, a także połączenie surowego drewna z białą ceramiką. Chodzi o to, by wnętrze było przeciwieństwem chaosu i pomagało wprowadzić ład w codzienne życie, znaleźć czas na pracę i odpoczynek.

Jak dopasować oświetlenie do takiego wnętrza? Jest przynajmniej kilka sposobów na to, by wybrane artykuły oświetleniowe współgrały z wystrojem. Można wybrać klosze nawiązujące do natury, zrobione z tektury albo papieru. W pomieszczeniu utrzymanym w tonach szarości taka lampa może być jedynym mocnym, kolorowym akcentem. Z pewnością będzie przyciągała uwagę tam, gdzie zostanie umieszczona. Idealnie wpasują się także industrialne instalacje, na przykład lampy składające się z samego metalowego stelaża, lub nawiązujące wyglądem do przemysłowych reflektorów.

Ciekawym rozwiązaniem będą też z pewnością lampy Cable Power. Istotą tego zamysłu jest wyeksponowanie tej części lampy, którą zwykle chowa się na wszystkie sposoby – kabla. Jest gruby i kolorowy, a kończy się dopasowaną kolorystycznie dużą żarówką. Do tego stylu pasują też girlandy cotton ball, czyli połączone ze sobą kablem niewielkie żarówki ledowe, otoczone bawełnianymi kulkami. Warto wziąć je pod uwagę jako rozwiązanie dekoracyjne na przykład w okolicy okien, ponieważ emitowane przez nie światło nie nadaje się do czynności takich, jak czytanie lub prace domowe. Stanowi raczej ozdobny akcent w pomieszczeniu.

W końcu można też postawić na klasykę i dobrać do wnętrza drewniane, duże lampiony. Sklepy oferują przeróżne artykuły oświetleniowe, które pięknie i ciekawie wpiszą się w koncepcję skandynawskiego wnętrza, wzbogacą je i rozjaśnią wieczorami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ