trawnik

Wydaje się to jedna z najprostszych czynności, a jednocześnie pilnych prac, które musisz wykonać w ogrodzie. Jest to mowa oczywiście o koszeniu trawy. Dla niektórych jest to relaksujący zajęcie czy też sobotni rytuał. Jednak nie wszyscy posiadają w sobie chęć do podejmowania tego ogrodniczego zajęcia. Nie wszyscy mają również na to czas. Czas trwania koszenia trawy zależy oczywiście od powierzchni naszego trawnika. Trawa rządzi się swoimi prawami i nie zważa na nasz brak czasu. Wymaga systematycznego oraz dokładnego koszenia odpowiednimi narzędziami. Przy regularnym oraz dokładnym koszeniu trawa staje się gęstsza, zielona i pachnie pięknie. Przekonamy się o tym sami, kiedy postanowimy odświeżyć nasz ogródek. Sprawdź, jak zrobić to prawidłowo!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ogrodnik-o-koszeniu-trawy-slow-kilka/

Jak prawidłowo kosić trawę?

Trawę powinno kosić się nie więcej niż raz na tydzień lub dwa tygodnie. Trawa powinna być ścinana poniżej połowy w swojej aktualnej wysokości. Ważne jest to, aby nie dopuścić, żeby urosła 8 cm. Optymalnie powinno się utrzymywać jej wysokość na poziomie od 3 do 5 cm. Oczywiście nie jest to dobre w zimę. Najlepiej zacząć koszenie trawy oraz przerzucanie swojego ogródka do życia po zimie najlepiej jest zacząć od początku kwietnia, kiedy przyroda budzi się do życia. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku, kiedy trawnik jest młody. Wtedy warto odczekać, aż trawa urośnie nawet do 10 cm i przy pierwszym zdjęciu skrócić ją jedynie o półtora centymetra.

Jakim narzędziem najlepiej kosić trawę?

Tutaj odpowiedź jest prosta. Niezawodna i najlepsza do koszenia trawy będzie kosiarka. Jeżeli jednak chcielibyśmy sprecyzować odpowiedź, w dużej mierze zależy to od naszych osobistych preferencji oraz wysokości trawnika, jaką chcemy utrzymywać. Jeżeli posiadamy niewielką powierzchnię ogródka, kosiarka benzynowa sprawdzi się w zupełności idealnie. Kosiarka elektryczna będzie doskonała w przypadku, kiedy posiadamy średniej wielkości trawnik. Niestety wówczas ograniczona jest długość kabla. Musimy cały czas uważać, aby go przypadkiem nie uszkodzić. Kosiarka spalinowa poradzi sobie idealnie z dużymi trawnikami. Niektórzy stosują kosiarki przypominające małe traktorki, ale mają one zastosowanie jedynie przy naprawdę dużych powierzchniach, takich zajmujących powyżej 1000 m. Taką kosiarkę możemy wynająć od profesjonalnego ogrodnika lub zakupić w sklepie ogrodniczym. Dobrym uzupełnieniem do całości jest podkaszarka żyłkowa. Nic nie ona równo, ale poradzi sobie o nas trudno dostępnym miejscami dla innych kosiarek.

Zobacz też: http://www.dzialaj.pl/bledy-popelniane-w-pracy-kelnera/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ