Oferta producentów wind

Winda to potoczna nazwa określająca dźwig. Jest to urządzenie, którego zadaniem jest przemieszczanie ładunków.  Osoby lub towary w kabinach, na platformach podnoszone są wzdłuż sztywnych prowadnic, nachylonych do poziomu pod kątem większym niż 15 stopni, między poziomami. Zazwyczaj windy pracują na dużych różnicach wysokości, zarówno w górę, jak i w dół.

Jaki dźwig wybrać do budynku – windy rodzaje i przeznaczenie.

W ofercie producenta wind http://www.lift.pl/ można znaleźć oferty na urządzenia różnego typu i przeznaczenia, takie jak:

  • Dźwig osobowy

Dźwig osobowy jest urządzeniem używanym do pionowego transportu osób. Posiada napęd elektryczny lub hydrauliczny. Ludzie transportowani są w kabinie poruszającej się po sztywnych prowadnicach, najczęściej w szybie dźwigowym, rzadziej na przykład na zewnątrz budynku. Winda zatrzymuje się na przystankach, zwanych piętrami.

  • Dźwig osobowo-towarowy

Już sama nazwa jasno określa jego przeznaczenie. Służy do przemieszczania towarów i towarzyszących im osób.

  • Dźwig towarowy

Dźwig towarowy nie posiada sterowania wewnątrz kabiny, ponieważ nie jest przystosowany do przewozu osób. Sterowanie odbywa się z zewnątrz.  Również porusza się po sztywnych prowadnicach. Ze względu na przeznaczenie i mniejsze wymiary ludzie nie mogą z niego korzystać. Z takim rodzajem dźwigu można spotkać się w gastronomii, gdzie posiłki i naczynia transportowane są między piętrami, na których znajdują się kuchnia i jadalnia.

  • Dźwig budowlany.

Dźwig taki stosowany jest do pionowego przemieszczania ludzi i ładunków albo wyłącznie ładunków. Transport osób i towarów odbywa się w kabinach albo na pomostach. Poruszają się po prowadnicach pionowych lub nachylonych pod niewielkim kątem.

  • Dźwig szpitalny.

Dźwig szpitalny konstruowany jest z myślą o przewozie osób lub łóżek szpitalnych z aparaturą medyczną oraz personelu. Kabina posiada odpowiednio wielkie wymiary i dostosowaną do wymagań szerokość drzwi. Taka winda wyposażona jest w funkcje dodatkowe jak jazda specjalna.

Dobierając windę do budynku, należny określić potrzeby, jakim to urządzenie będzie zaradzać i dobrać odpowiedni dźwig do realizowanych celów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ