Kondycja rynku nieruchomości w Polsce

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się całkiem dobrze, pomimo wysokiej inflacji i bezprecedensowego napływu uchodźców ze wschodu. Ważnym punktem na mapie nieruchomości jest miasto Gdańsk.

Cechy charakterystyczne rynku nieruchomości w Polsce

Pomimo dość dobrej sytuacji na rynku nieruchomości, aktualnie widać pewne symptomy kryzysu. Z powodu niepewności ekonomicznej Polacy zaczęli masowo odkładać ostateczne decyzje na temat wszelkich transakcji, związanych z rynkiem nieruchomości. Doszło przez to do ciekawej transformacji – rynek nieruchomości przestał być rynkiem sprzedającego, a został rynkiem kupującego.

Nie zmienia to faktu, że pytań o najem mieszkania nadal jest bardzo wiele. Być może, działaniem mobilizującym, okaże się wejście w życie programu ułatwiającego proces uzyskiwania kredytów hipotecznych, które obejmują zakup mieszkań, domów, czy na budowę, który ma wejść jeszcze w tym (2022) roku. W trakcie trwania programu trzeba będzie tylko potwierdzić swoją zdolność kredytową – nie trzeba płacić z góry. Nie ma przy tym ograniczeń wiekowych, a w programie mogą brać udział również obcokrajowcy.

Rynek nieruchomości w Gdańsku – dlaczego warto?

Gdańsk – już od bardzo dawna – należy do bardziej intratnych miejsc inwestycyjnych, które znajdują się na mapie Polski. Zauważa się przy tym, że ludzie w jego obrębie chętniej wybierają rynek pierwotny, gdyż budowy mogą być stawiane dosyć szybko. Najbardziej popularne są proste apartamenty z jedną sypialnią.

Do pobytu i najmu mieszkań w Gdańsku zapewne zachęca atrakcyjne położenie geograficzne miasta. Jak by nie patrzeć, aglomeracja na tym terenie jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Na uwagę zasługują też liczne powiązania biznesowe i gospodarcze Gdańska.

Warto zaufać profesjonalistom!

Głównym problemem rynku nieruchomości w Gdańsku jest to, że popyt jest coraz większy, ale ofert na rynku wynajmu jest raczej mało. Jeśli pojawi się już jakieś tanie mieszkanie, to zazwyczaj nie trafia bezpośrednio na rynek, lecz przechodzi z rąk do rąk.

Z tego powodu warto zaufać profesjonalnym pośrednikom, którzy działają w handlu nieruchomościami. Jednym z przykładów jest wynajem mieszkania w okolicach pięknego rezerwatu przyrody Doliny Strzyży w Gdańsku, gdzie powstało nowe osiedle. Potokowa Park Gdańsk to adres, który może stać się idealnym miejscem na “nowy start” – więcej informacji udzieli nam inwestor pod adresem https://3cityinvest.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ