Kominki trzyszybowe

W ciągu ostatnich lat kominki przeszły niemałą ewolucję. Kominki wykorzystywane w domach to obecnie produkty o wysokich parametrach estetycznych, które dodają wnętrzu charakteru oraz stylu. Również rozwój technologii grzewczej nie pozostał bez wpływu na ewolucję kominków. W sklepowych ofertach znajdziesz produkty nowoczesne, o wysokiej sprawności oraz łatwe w codziennej eksploatacji. Poniżej przyglądamy się z bliska tematyce kominków trzyszybowych – uważanych obecnie za jedne z najatrakcyjniejszych kategorii kominków. Dowiesz się – w czym tkwi ich wyjątkowa użyteczność, dlaczego warto stosować kominki trzyszybowe oraz jakie możliwości grzewcze oferują.

Działanie kominków trzyszybowych

Kominki trzyszybowe, nazywane również kominkami trójstronnymi, są wyposażone w trzy warstwy szyb. Jedna z nich znajduje się z przodu, dwie są ulokowane po bokach. Dzięki temu kominek posiadają wyjątkowy potencjał estetyczny i aranżacyjny. Pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnych jak i eleganckim, a także rustykalnych aranżacji. Obserwowanie płomieni w kominku trzyszybowym jest ponadto bardziej satysfakcjonujące, niż w przypadku zwykłych kominków. Ogień jest widoczny z trzech stron paleniska, co pozwala obserwować go z kilku różnych perspektyw, przez różne osoby.

Kominki trzyszybowe są stosowane zarówno w przypadku kominków wiszących, urządzeń montowanych w narożnikach, jak i kominków wolnostojących. W każdym wypadku istnieje możliwość wyboru modeli trzyszybowych, które zwiększą potencjał estetyczny całego pomieszczenia i odmienią Twój salon. 

Najważniejsze kwestie techniczne w kominkach trzyszybowych 

Działanie kominków trzyszybowych jest dość podobne do ich konwencjonalnych odpowiedników. Ich głównym zadaniem jest emitowanie ciepła, które będzie rozchodzić się po całym pomieszczeniu. Dokonują tego poprzez oddawanie energii – jej wypromieniowanie przez obudowę i szybę szklaną. Warto o tym pamiętać w czasie wybierania kominków do swojego salonu i sięgnąć po model wystarczająco duży, który zagwarantuje, że całe pomieszczenie będzie przegrzane. Warto podkreślić, że pod tym względem, kominki trzyszybowe wypadają niezwykle dobrze, gdyż dysponują stosunkowo większą powierzchnią grzania niż kominki jednoszybowe. 

Kominki trzyszybowe posiadają najczęściej jedne drzwiczki, które pozwalają uchylić frontową, największą szybę. Dodatkowe oszklenia nie są otwierane, a ich funkcja sprowadza się do emitowania ciepła. Znajdziesz także modele wyposażone w mechanizm podnoszenia szyby. Są to kominki niezwykle atrakcyjne, które można „otwierać”, by udawały kominek niezabudowany. Rozwiązania takie są wybierane wyłącznie w przypadku wkładów o wysokiej obudowie.

Zgodnie z opinią specjalistów, najlepiej wypadają kominki trzyszybowe, których wnętrze zostały wyłożone jasnymi ceramicznymi powłokami. Idealnie eksponują one płomienie ognia oraz wyglądają bardzo elegancko. Warto też zwrócić uwagę na sposób otwierania/uchylania drzwiczek frontowych. Ważne jest, by zapewniały one komfortową pracę w czasie zgarniania resztek popiołu, a ich mechanizm otwierający był łatwy w użyciu i wytrzymały.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ