Jak zapobiegać niszczeniu naczyń w zmywarce?

0
1060

Zmywarki od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością na polskim rynku. Stanowią one niesamowite ułatwienie podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dzięki nim nie musimy spędzać godzin stojąc nad zlewem próbując usunąć uporczywy brud, a zaoszczędzony w ten sposób czas możemy przeznaczyć na przyjemności. Niestety, nieumiejętnie użytkowane, mogą często przysporzyć wielu problemów, jakimi są uszkodzenia, w szczególności szklanych naczyń.

Przyczyny niszczenia naczyń w zmywarce

Każdy, kto jest w posiadaniu zmywarki, na pewno co najmniej raz wyciągnął z niej pęknięty kieliszek, wyszczerbiony lub obtłuczony talerz czy zarysowany kubek. Jakie mogą być tego przyczyny? Jednym z powodów może być nieumiejętne ułożenie naczyń we wnętrzu zmywarki. Bardzo często zależy nam, żeby podczas mycia umieścić w niej jak najwięcej przedmiotów, czego skutkiem bywa właśnie ich zbyt ciasne ułożenie. Natomiast to w trakcie mycia skutkuje powstaniem mikrootarć, zarysowań lub nawet obtłuczeń. Bardzo często uszkodzeniom i pęknięciom ulegają szklane kieliszki do wina. Ze względu na ich kształt i budowę bardzo trudno jest utrzymać je w prawidłowej pozycji i zapobiec przewracaniu się podczas mycia. Ponadto, wiele modeli zmywarek nie jest w żaden sposób przystosowanych do mycia kieliszków. Dlatego bardzo często po zakończonym myciu są one w tragicznym stanie.

GlassCare – ratunek dla szklanych naczyń

Na szczęście istnieje zmywarka do naczyń, która zapewnia optymalną ochronę szklanych przedmiotów. Szwedzka firma Electrolux posiada w swojej ofercie serię intuicyjnych zmywarek Quickselect wykorzystujących innowacyjną technologię GlassCare 45°. Program ten umożliwia optymalne i skuteczne mycie wszystkich naczyń, neutralizując ryzyko wystąpienia szoku termicznego. Ponadto, zabezpiecza on wszystkie naczynia przed matowieniem. To jednak nie wszystko, co oferują zmywarki GlassCare. Marka Electrolux poszła o krok dalej i wyposażyła je w specjalne uchwyty SoftGrip oraz gumowe stabilizatory SoftSpikes, umiejscowione w górnym koszu. Zostały one specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewniać dodatkową ochronę kieliszkom do wina, poprzez podtrzymywanie ich w trakcie mycia w jednym miejscu. Ponadto, w dolnym koszu zmywarki GlassCare znajdują się stabilizatory GlassHolder, które pozwalają na bezpieczne mycie nawet bardzo wysokich kieliszków.

Korzyści płynące z programu GlassCare

Zmywarki QuickSelect wyposażone w program GlassCare to nieoceniona pomoc podczas mycia delikatnych, szklanych naczyń, a przede wszystkim kieliszków do wina. Dzięki zastosowaniu specjalnych uchwytów i stabilizatorów, chronią przed pęknięciem szkła. Pozwalają na bezpieczne i dokładne mycie nawet bardzo wysokich kieliszków oraz chronią przed powstawaniem otarć, zarysowań i matowieniu szklanych przedmiotów. Świadomy wybór najlepszego sprzętu, jakim są zmywarki QuickSelect z programem GlassCare szwedzkiej firmy Electrolux to klucz do czystych, lśniących szklanych naczyń. Dzięki tej innowacyjnej funkcji możemy za każdym razem myć nasze nawet najbardziej delikatne szklane kieliszki bez obaw o ich zniszczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ