Jak wybrać wideodomofon do bloku mieszkalnego?

0
478

Obiekty mieszkalnego to miejsca, w których coraz częściej możemy spotkać praktyczny wideodomofon do bloku. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jak wybrać wideodomofon do bloku mieszkalnego oraz przedstawimy najważniejsze informacje na temat systemów wideodomofonowych.

Kontrola dostępu do budynku, terenu posesji, osiedlowego parkingu czy poszczególnych mieszkań wymaga zastosowania odpowiednich systemów dozorowych. Poza instalacjami alarmowymi, automatyką budynkową czy monitoringiem wizyjnym to właśnie systemy wideodomofonowe stanowią kluczowy element umożliwiający sprawną kontrolę dostępu do budynków, pomieszczeń i stref. Dodajmy, że dobry wideodomofon do bloku może też realizować szereg innych funkcji. Zestawy wideofonowe dostępne w polskich sklepach internetowych, poza bogatą funkcjonalnością, z roku na rok wyróżniają się też coraz doskonalszym designem. Projektanci prześcigają się w rozwiązaniach, dzięki którym urządzenia doskonale dopasowują się do planowanej lub istniejącej już architektury. Połączenie minimalizmu i nowoczesnych funkcji to aspekty, do których coraz większą wagę przykładają osoby poszukujące porządnych wideodomofonów do bloków.

Najważniejsze informacje na temat wideodomofonów do bloku

Poniżej opisujemy najważniejsze informacje na temat wideodomofonów do bloku. Przedstawiamy najważniejsze parametry i cechy użytkowe urządzeń.

  • Obsługa wielu abonentów – nowoczesne systemy wideodomofonowe umożliwiają obsługę kilkudziesięciu, a często nawet kilkuset abonentów w dużych instalacjach dostępowych.
  • Kompatybilność z PoE – technologia PoE (ang. Power over Ethernet) obecna w nowoczesnych urządzeniach IP pozwala zasilać wideodomofon do bloku z użyciem skrętki komputerowej, bez potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania.
  • Wbudowane kamery – zasadniczym wyróżnikiem zestawów wideodomofonowych jest obecność wbudowanej kamery. Niejednokrotnie umożliwia ona rejestrowanie obraz w wysokiej rozdzielczości Full HD i realizację prostych funkcji monitoringu wizyjnego.
  • Technologia SIP 2.0 – obsługa SIP 2.0 daje możliwość dostępu do zaawansowanych funkcji komunikacyjnych, takich jak telefonia internetowa VoIP i przekierowanie połączeń na zewnątrz (np. do aplikacji mobilnej).
  • Dodatkowe interfejsy komunikacyjne – wideodomofony do bloków mieszkalnych często posiadają dodatkowe interfejsy – Bluetooth czy technologię NFC.

Niezależnie, czy myślimy o nowym osiedlu mieszkaniowym, czy modernizacji starego bloku. Wybór domofonu z kamerą wideo to doskonały pomysł w obu przypadkach.

Jak wybrać dobry wideodomofon do bloku mieszkalnego?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać dobry wideodomofon do bloku mieszkalnego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Parametry kamery – jakość matrycy czy wbudowany emiter podczerwieni decydują o możliwościach rejestrowania szczegółowego obraz przez całą dobę.
  • Kontrola dostępu – wideodomofon pozwala na zdalną kontrolę dostępu i dwupoziomową weryfikację osób – głosową oraz obrazową. Wiele domofonów z kamerą video oferuje też dodatkowe funkcje obsługi kodów numerycznych oraz kart zbliżeniowych RFID.
  • Sterowanie elektrozaczepami – warto też zwrócić uwagę na możliwość sterowania wieloma elektrozaczepami. Zyskamy w ten sposób możliwość sterowania nie tylko drzwiami wejściowymi, lecz również furtką czy bramą wjazdową.
  • Atrakcyjny design domofonu video – szeroki wybór wideodomofonów do bloku sprawia, że możemy wybrać model dopasowany wyglądem do istniejącej architektury budynku.
  • Zdalne zarządzanie systemem – nowoczesne systemy domofonowe często posiadają możliwość zdalnego dostępu i przekierowania rozmów na telefon komórkowy, dzięki technologii SIP 2.0.

Nie zapominajmy również o takich aspektach jak warunki gwarancyjne oraz opieka serwisowa, a także możliwości rozbudowy instalacji w przyszłości.

Gdzie kupić wideodomofon do bloku mieszkalnego?

Użytkownicy doceniają zalety i zaawansowane funkcje profesjonalnych systemów wideofonowych. Wiele osób nie wie jednak, gdzie kupić dobry wideodomofon do bloku mieszkalnego. Jeżeli zmagasz się z podobnym problemem, to koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego EC System. Znajdziesz tam szeroki wybór domofonów z kamerą video, a doświadczeni doradcy handlowi zapewnią Ci fachową pomoc w doborze systemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzęści do laptopów – gdzie je kupować?
Następny artykułDrzwi do łazienki

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ