stropodach

Stropodach, to rodzaj dachu, który swoją największą popularność zyskał w latach 70tych. Charakteryzuje się tym, że jest po prostu płaski. W tego typu budynkach, nie znajdziemy więc strychu z prawdziwego zdarzenia, gdzie ukryte jest wiele skarbów. Nie oznacza to jednak, że stropodach nie daje nam nic dobrego. Pełni on bowiem funkcję utrzymania równowagi temperatury w domu. Nie jest to jednak możliwe, jeśli jest nieszczelny. Jak więc ocieplić stropodach?

Jak skutecznie ocieplić stropodach?

Aby ocieplenie stropodachu przyniosło oczekiwane skutki, musimy wybrać dobrej jakości materiał. Przed wyborem, należy więc dokładnie sprawdzić jego właściwości. Dobrej jakości tworzywo do ocieplenia stropodachu, powinno posiadać wysoki poziom higroskopijności, wysokie ciepło właściwe oraz wysoki współczynnik lambda i ciągłość warstwy izolacyjnej. Wszystkie te czynniki, wpływają na to jak skuteczne będzie nasze ocieplenie. Na rynku możemy znaleźć wiele materiałów do wyboru. Do tych najlepszych należy tradycyjna wełna mineralna, lub nowoczesna pianka poliuretanowa.

Jak ocieplić stropodach, bez ryzyka powstania mostków termicznych?

Mostki termiczne to zjawisko, którego każdy z nas wolałby uniknąć. Nie jest to jednak możliwe w przypadku wieloletnich oraz źle założonych instalacji. Wyróżnia się dwa rodzaje mostków termicznych: punktowe oraz liniowe. Te pierwsze, powstają najczęściej przez wiercenie dziur w ścianach i nie przyczyniają się aż tak bardzo do ubytków w temperaturze. Mostki liniowe są o wiele bardziej szkodliwe. Znajdziemy je na złączeniach stropu ze ścianą, przy drzwiach, oknach, w okolicach kominów oraz innych miejscach tego typu. Jak więc ocieplić stropodach aby było to skuteczne? Najlepiej jest skorzystać z profesjonalnych usług ocieplania, dostępnych na przykład tutaj https://stropodachy.com.pl/. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że zainstalowane ocieplenie przyniesie oczekiwane skutki. Mowa tu chociażby o stałej temperaturze mieszkania, czy niższych rachunkach za ogrzewanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ