Pogodna jesień, a także lato i wczesna wiosna to najlepszy moment na rozpoczęcie wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Ważnym elementem budowy domu jest wybór najlepszych i najtrwalszych okien. Na rynku znajdziemy okna drewniane, aluminiowe czy wykonane z PVC. Które jednak będą najlepszą inwestycją na długie lata?

Okna drewniano-aluminiowe – podwójna jakość

Okna drewniano-aluminiowe są bardzo dobrym połączeniem okien drewnianych (chodzi tu przede wszystkim o wygląd, drewno zawsze będzie piękne i ponadczasowe) oraz aluminiowych (które charakteryzują się wysoką szczelnością oraz odpornością na działanie skrajnie różnych warunków atmosferycznych). Okna będące połączeniem tych dwóch materiałów, mają zawsze bardzo dobre parametry techniczne, między innymi dzięki bardzo przemyślanej konstrukcji. Chodzi tu o budowę okna na bazie dwóch niezależnych od siebie ram. Zewnętrzna wykonana jest z aluminium, natomiast wewnętrzna z pięknego i klasycznego drewna.

Największe zalety okien drewniano-aluminiowych

Doskonała konstrukcja musi iść w parze z funkcjonalnością i komfortem korzystania, co niewątpliwie posiadając ten rodzaj okna z pewnością otrzymamy. Na wygodę użytkowania duży wpływ mają między innymi zestawy szybowe. W tego typu oknach mogą być one:
– jednokomorowe (wyposażone w dwie szyby, co jest sztandarem przy produkcji tego rodzaju okien),
– dwukomorowe (posiadające trzy szyby).

Takie rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie dźwięków dochodzących z zewnątrz, przy zastosowaniu tego rodzaju okien znacznie poprawia się również ogólna akustyka całego pomieszczenia. Dzięki oknom aluminiowo-drewnianym nikt z domowników nie musi obawiać się ubytku ciepła z pomieszczeń, co pozwala nieco zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych. Wybierając okna warto wybierać te z najwyższej półki. Choć ich cena bardzo często może być dość wysoka w porównaniu do tych nieco gorszej jakości, to jednak należy pamiętać o tym, że okno to inwestycja na bardzo długie lata, dlatego warto sprawę przemyśleć bardzo dokładnie i wybrać produkt najwyższej jakości.

Klasyczne czy nowoczesne?

Poza trwałością, funkcjonalnością oraz bardzo solidnym wykonaniem, okna drewniano aluminiowe maja jeszcze jedną zaletę. Dzięki szerokiej gamie barw i wzornictwu, bez najmniejszych problemów mogą by dopasowane do stylistyki każdego wnętrza czy fasady budynku. Taka różnorodność jest możliwa dzięki wykorzystaniu rozmaitych profili, zarówno tych aluminiowych jak i drewnianych. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu okna zyskują naprawdę interesujący efekt wizualny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRodzaje stołów, ich przeznaczenie i funkcje
Następny artykułMeble dla chłopca

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ