Firany Panele – jak wybrać ?

0
3227

Coraz częściej podczas aranżowania wnętrz decydujemy się na wybór firan paneli. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych firanek i świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W ofercie znajdziemy panele zarówno w wersji gotowej jak i na metry bieżące. Takie panele mogą również pełnić inne funkcje takie jak parawan, czy dekoracja ściany.

Panele gotowe

Firany panele w wersji gotowej są bardzo prostym sposobem na odmienienie wystroju pokoju. Można łatwo je zawiesić, gdyż większość z nich posiada gotowe otwory na drążek więc wystarczy tylko nasunąć firanę na karnisz. Te panele, które nie posiadają takich otworów łatwo można zawiesić na zwykłych żabkach. Panele gotowe są także oferowane w kilku częściach, które razem tworzą spójną całość. Dzięki temu w przypadku szerszego okna możemy wykorzystać kilka paneli.

Polskie firany i zasłony znajdziesz w sklepie https://firaneo.pl/firany . Najnowsze wzory firan do pokoju i salonu, firanki do kuchni i do sypialni, firanki dla dzieci.

Panele na metry bieżące

Panele dostępne na metry bieżące pozwolą nam na dobór takiego rozmiaru jaki akurat potrzebujemy. Jednak gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie musimy koniecznie pamiętać o tym, że panele w metrażu nie są obszyte. Należy więc pomyśleć o dodatkowej usłudze obszywania paneli na gotowo. W sytuacji, gdy zamawiamy materiał na kilka paneli, otrzymujemy je w jednym kawałku do pocięcia we własnym zakresie. Nie można więc zapomnieć o tym, że konieczny jest zakup dodatkowej ilości materiału, jeżeli chcemy, aby wzór firany zaczynał się w tym samym miejscu. Także dla obszycia paneli na gotowo musimy zakupić dodatkowo ok. 20 cm materiału, aby cieszyć się firaną idealnie dobraną do naszego okna.

Usztywniacz, obciążnik, wieszak do paneli

Chcąc, aby firany panele się nie marszczyły, koniecznym zakupem będzie usztywniacz, obciążnik bądź specjalny wieszak na karnisz. Przede wszystkim, warto zakupić obciążnik, który wykorzystywany jest u dołu firany, aby wisiała ona prosto nie marszcząc się i nie falując. Ten sam przedmiot jest także usztywniaczem, który z kolei możemy wykorzystać u góry firany w przypadku zawieszenia firanki na żabkach. Zamiast usztywniacza możemy również użyć specjalnego wieszaka na karnisz na który należy naciągnąć panel. Wybór między tymi dwoma metodami zależy od naszych preferencji, jednak obie mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ