wystrój okna w kuchni

Kuchnia pełni w domu funkcję szczególną. To nie tylko miejsce, w którym przygotowuje się posiłki. To centrum domowego ogniska, dlatego od jej wystroju zależy w dużym stopniu nastrój domowników. Znaczenie kuchni w domu doceniali już starożytni Chińczycy i stworzone przez nich zasady feng shui. Kuchnia powinna być funkcjonalna i jasna, w jej aranżacji warto wyeksponować naturalne motywy: owocowe, warzywa i zioła. Dekoracja okna to swego rodzaju zwieńczenie kuchennego stylu, dlatego zdecydowanie trzeba poświęcić jej nieco uwagi.

Firanka rustykalna czy nowoczesna?

Tekstylia, dzięki którym gustownie udekorujemy okno kuchenne, dają nam szansę na realizację różnych pomysłów. Firany do kuchni to nie tylko klasyczne firanki na metry lub szyte na wymiar, ale również cieszące się coraz większą popularnością panele w formie roletki okiennej.

Do łask wracają również zazdrostki i lambrekiny. Pozwalają nam one odtworzyć we współczesnej kuchni klimat rodem z dawnych lat. Przypominają niejednemu z nas kuchnie naszych babć, u których spędzaliśmy pełne beztroski wakacje na wsi.

Kuchnia jest takim miejscem, w którym chcemy czuć ciepło domowego ogniska, dlatego coraz częściej decydujemy się przełamywać chłód minimalistycznych rozwiązań dizajnerskich.

Z jednej strony trudno nie cenić wysoce funkcjonalnych, prostych materiałów, które można z łatwością utrzymać w czystości. Z drugiej jednak – zbytnia prostota, surowość i chłodne kolory odbierają kuchni przytulność, za którą tęsknimy, spędzając wiele czasu poza domem.

Jak odmienić naszą kuchnię, tak aby nie było konieczne przeprowadzanie remontu czy kupowanie nowych mebli? Najszybszym sposobem na odświeżenie stylu i dodanie każdej kuchni – czy to tradycyjnej, czy nowoczesnej – polotu, będzie zmiana firanek.

Jak udekorować okno w kuchni?

Do tej pory nie zwracałeś na nie szczególnej uwagi? To błąd! Wystarczy spojrzeć na katalogi firanek kuchennych, aby przekonać się, że dzięki nim możemy bez ponoszenia dużych kosztów przygotować kuchnię na nowy sezon.

Oferta sklepów z tekstyliami domowymi, w tym firankami, pasmanterią i innymi akcesoriami kuchennymi, zapewnia pełny wachlarz stylizacyjnych możliwości. Rosnąca popularność e-sklepów z firankami nie bierze się znikąd. Sklepy internetowe, takie jak Tendina.pl, zapewniają dostęp do różnorodnej i kompleksowej palety tekstyliów.

Znajdziemy tu zarówno wiele wzorów tradycyjnych firan żakardowych, jak i firanki szyte na wymiar, zasłony, komplety, zazdrostki, lambrekiny, panele firankowe. Wszystkie w szerokiej gamie wymiarów i kolorów.

Wybór nie ogranicza się do żakardu, choć ze względu na swoją strukturę jest on szczególnie efektywny właśnie w kuchni. W ofercie sklepu znajdziemy również gipiurę, koronkę, tiul, sable, woal gładki i kreszowany.

Dużą popularnością cieszą się zarówno firanki jednokolorowe (pośród których prym wciąż wiedzie biel), jak i firany w innych kolorach. W przypadku kuchni klienci częściej decydują się na wybór wzorów – czy będą to elementy geometryczne, czy florystyczne, czy wciąż najpopularniejsze motywy typowo kuchenne (owoce, warzywa, zioła, filiżanki, dzbanuszki).

Nowa firanka w kuchennym oknie, świeże zioła w doniczkach i promienie słońca? W takim wydaniu każda kuchnia stanie się atrakcyjnym zaproszeniem do wspólnego stołu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ