Energooszczędne rozwiązania dla Twojego domu

Tzw. inteligentne nieruchomości, to między innymi domy pasywne, których istotną w zakresie komfortowego użytkowania jest generowanie oszczędności. Okazuje się, że inwestując w energooszczędne rozwiązania, gospodarstwo domowe może liczyć na nadwyżki pieniędzy w skali od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Sprawdź, jakie opcje sprawdzają się najlepiej. 

Fotowoltaika, czyli darmowy prąd 

Czy wiesz, że możesz zupełnie uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej i zacząć samodzielnie produkować prąd? W tym celu wystarczy zainwestować w system fotowoltaiczny, którego podstawą jest panel solarny. Energia pobierana jest naturalnie poprzez oddziaływanie promieni słonecznych. To tzw. odnawialne źródła energii, do tego całkowicie ekologiczne i bezpieczne dla środowiska i otoczenia. 

Co więcej, dzięki fotowoltaice nie tylko możesz korzystać z bezpłatnego prądu, ale uda Ci się nawet generować dodatkowy zarobek. Prąd, którego nie zużyjesz, możesz odsprzedać. 

Oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej 

Fakt, że dzięki fotowoltaice można generować darmowy prąd na użytek gospodarstwa domowego, wcale nie oznacza, że nie ma jeszcze innych sposobów, dzięki którym energia elektryczna będzie zużywana w znacznie mniejszej ilości. 

Doskonałą opcją jest wymiana żarówek na te ledowe, energooszczędne. Co więcej, warto inwestować w sprzęt gospodarstwa domowego, który pobiera mniej prądu. Zwracaj uwagę, aby nowa pralka czy lodówka miała oznaczenie A, a im więcej “+” będzie widnieć przy tym symbolu, tym bardziej energooszczędne będzie urządzenie. 

Świetnie sprawdza się również tzw. inteligentne oświetlenie. To system, który automatycznie zarządza światłem w domu. W przestrzeni zewnętrznej nieruchomości można stosować lampy solarne, doskonale sprawdzą się również te z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu. W domowych wnętrzach przydadzą się lampy z czujnikami oraz te sterowane zdalnie. 

Mniejsze zużycie wody

Ogromne koszty w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego generowane są z tytułu zużycia wody. Nad tymi kosztami można jednak skutecznie zapanować. Przydadzą się nie tylko dobre nawyki, na przykład zakręcanie wody podczas mycia zębów czy wykorzystywanie deszczówki do podlewania ogrodu. Można także zamontować elementy, które każdego dnia będą generować oszczędności w ramach zużycia wody. 

Przydaje się bateria z perlatorem. To specjalne sitko, które napowietrza strumień wody, dzięki czemu ta zyskuje swoją objętość, a w efekcie leci jej mniej. Baterie z perlatorem można skutecznie wykorzystywać zarówno w łazience, jak i w kuchni. 

Kolejny system, dzięki któremu domownicy będą zużywać mniej wody, to baterie z termostatem. To urządzenie, które automatycznie utrzymuje jedną, ustawioną temperaturę wody, dzięki czemu podczas każdorazowej kąpieli nie trzeba jej ustawiać. 

Warto zastosować również baterię z czujnikiem ruchu. Dzięki niemu woda włączana jest automatycznie, kiedy pod kran zostaną włożone dłonie i wyłączy się po kilkunastu sekundach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ