Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na relaks w czterech ścianach. Z książką, komputerem, ulubioną muzyką płynącą ze słuchawek – relaksować możemy się na różne sposoby. Jak stworzyć swoją domową strefę relaksu?

Dom to miejsce, w którym wypoczywamy po ciężkim dniu – nie zawsze jednak możemy odpocząć na kanapie, na której siedzą dzieci, w sypialni, która zachęca od razu do snu, czy też w kuchni, gdzie nie ma na to miejsca.

Warto zatem pomyśleć o stworzeniu dla siebie osobistej strefy relaksu. Jej przygotowanie wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Na co powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Wystarczy niewielki kącik

Do przygotowania swojej strefy relaksu nie musimy mieć dużo miejsca – wystarczy tylko wolny kącik w pokoju, w którym będzie można wypocząć.

Aby mieć wygodne siedzenie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na fotele do czytania – z szerokimi oparciami oraz siedziskami, które pozwalają nam na wypoczynek jak na kanapie. Głęboki fotel będzie zatem strzałem w dziesiątkę.

Oprócz niego warto także zaaranżować przestrzeń wokół siebie tak, aby poświęcenie się wypoczynkowi nie wymagało ciągłego wstawania. Regał z ulubionymi książkami albo płytami czy też niewielki stolik z półką pomogą w utworzeniu przytulnego i funkcjonalnego kącika. Na stoliku albo regale można wtedy umieścić telefon, gdy chcemy mieć go pod ręką, filiżankę kawy albo herbaty i coś słodkiego na czas relaksu.

Nie zapominaj o odpowiednim oświetleniu

W tworzeniu swoje domowej strefy relaksu nie możemy zapominać również o tym, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Najlepiej wybrać wtedy osobną lampę, która będzie mogła dać bardziej skupione światło. Przyda się też wtedy, gdy domownicy będą chcieli iść spać, więc nie będziemy chcieli włączać wtedy intensywnego światła ogólnego.

Gdy wybieramy fotele do czytania, najlepszym wyborem będzie lampa stojąca podłogowa albo do umieszczenia na stoliku. Ta z regulowanym ramieniem i kloszem pozwoli na łatwe skierowanie snopu światła w odpowiednie miejsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ