Dekoracje w domu

Trendy w budownictwie oraz wykończeniu wnętrz stale się zmieniają. Jeszcze chwilę temu lata swojej świetności przeżywał styl industrialny czy skandynawski, który cieszył oko zwolenników minimalizmu, szarości i wręcz ,,surowych” wnętrz. I choć to nadal bardzo popularne style, okazuje się, że do łask powracają wnętrza urządzone w typie vintage czy retro. Prym wiodą meble z czasów PRL, które obecnie można kupić na aukcjach internetowych za zawrotne kwoty sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Młodzi ludzie, nierzadko znudzeni panującymi trendami, znów zaglądają do mieszkań swoich babć, poszukując inspiracji nie tylko w meblach, ale również dodatkach – starych zdjęciach, bibelotach, tekstyliach.

Okazuje się, że zamiast wydawać astronomiczne kwoty na tego typu mebel, można śmiało udać się w poszukiwania skarbów na strychy i piwnice – nierzadko kryją one skarby takie jak właśnie popularne, charakterystyczne krzesła czy ogromne, zabytkowe meblościanki. Koszt tapicerowania czy renowacji takiego mebla na pewno będzie kilka razy mniejszy, dodatkowo będziemy mogli wybrać dowolną tkaninę czy farbę pasującą do naszego wnętrza, jednocześnie ciesząc się z nadania mu nowego życia.

Popularnym ostatnio trendem jest również cegła dekoracyjna na ścianę do wnętrz. O ile cegła na elewacji budynku nikogo nie dziwi, to takie zdobienie wewnątrz domu jest pewnego rodzaju innowacją. Jest to gotowa płyta, dzięki której nie jest konieczne odkrywanie prawdziwej ściany z cegły, co zresztą w wielu przypadkach byłoby niemożliwe. Zazwyczaj w ten sposób zdobi się jedną ze ścian we wnętrzu (na przykład w salonie) co świetnie urozmaica całą przestrzeń. Wiele osób decyduje się na retro cegły ze sklepu retrocegla.pl. Można tam znaleźć wiele wzorów i odcieni, bo, jak się okazuje, cegła cegle nierówna.

Niezależnie od tego, czy elementem dekoracji jest krzesło z czasów PRL, dekoracyjna cegła na ścianę, czy może szaro-białe wnętrze w stylu skandynawskim – najważniejsze, abyśmy we własnym domu czuli się jak najbardziej komfortowo i urządzili je tak, aby zyskało wymiar ponadczasowy, na przestrzeni lat nie ulegało zmieniającym się stale trendom. Warto też dawać przedmiotom drugie życie, bowiem te używane mają w sobie duszę i niepowtarzalny charakter.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMetamorfoza pomieszczenia za pomocą tapety
Następny artykułAlarm antywłamaniowy

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ