6 elektronarzędzi, których nie może zabraknąć w twoim domu

W każdym mieszkaniu od czasu do czasu konieczne są drobne naprawy czy też niewielkie remonty. Wiele prac w domu nie wymaga zaawansowanych umiejętności i można je wykonać samemu. Do przeprowadzenia ich  niezbędne są jednak często elektronarzędzia, których zakup może szybko zwrócić się w związku z możliwością zrezygnowania z usług fachowców. Sprawdź, jakie urządzenia zdecydowanie warto mieć w domu.

Wiertarka

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać do przydatności wiertarki. Pod adresem https://elektromag.pl/ można znaleźć urządzenia, które poradzą sobie z wywierceniem otworów m.in. w betonie, kamieniu, cegle czy też drewnie. Ponadto doświadczeni fani majsterkowania używają czasami wiertarki np. do szlifowania. Podczas zakupów warto upewnić się, że wybrane narzędzie nadaje się do planowanych prac. Przykładowo popularne wiertarki udarowe świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku twardych, jak i kruchych materiałów.

Wkrętarka

W wielu domach można znaleźć wkrętarki, których popularność zdecydowanie nie jest przypadkowa. To dość proste narzędzie służy do wkręcania i wykręcania m.in. śrub i wkrętów. Sporą zaletą wkrętarek są łatwo wymienne końcówki, co pozwala na zastosowanie urządzenia w przypadku wkrętów z różnymi zakończeniami. Praktycznym rozwiązaniem może być też wiertarko-wkrętarka.

Młot udarowy

Dzięki młotowi udarowemu można przeprowadzić w domu szereg prac remontowych. Urządzenia ze sklepu online Elektromag można wykorzystać do kucia m.in. w betonie, cegle, kamieniu i drewnie. Dodatkowo taki sprzęt często może okazać się niezmiernie przydatny podczas skuwania posadzki czy też przebijania się przez ścianę. Niekiedy możliwe jest też wkręcanie śrub za pomocą młota udarowego.

Pilarka

W sklepach z elektronarzędziami można znaleźć kilka rodzajów urządzeń służących do cięcia i obróbki. Sporą popularnością w użytku domowym cieszą się przede wszystkim pilarki tarczowe i łańcuchowe. Niektóre modele świetnie sprawdzą się podczas prac w ogrodzie, inna mogą być pomocne w przypadku cięcia betonu. Z tego powodu przed zakupem pilarki należy przyjrzeć się parametrom technicznym sprzętu i opisowi produktu.

Szlifierka

Działanie szlifierki polega na obróbce powierzchni materiałów, które już wcześniej zostały poddane obróbce innymi metodami. Urządzenie przydaje się zatem podczas różnego rodzaju prac wykończeniowych. Można też wykorzystać je np. do usunięcia rdzy z metalu, przecięcia betonu czy też wygładzenia drewna przed malowaniem. Zastosowanie szlifierki w dużej mierze zależy od jej rodzaju.

Wyrzynarka

Przy pomocy wyrzynarki można ciąć m.in. drewno, metal i tworzywa sztuczne. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń możliwe jest wycięcie otworów o nieregularnych kształtach, zygzaków, łuków i figur geometrycznych. Takie elektronarzędzie może przydać się zarówno osobie planującej przeprowadzenie remontu bez pomocy fachowców, jak i majsterkowiczowi z zamiłowania czy też fanowi odnawiania mebli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ