Zakładamy pierwsze akwarium – akwarystyka dla początkujących

Zakładamy pierwsze akwarium

Akwarystyka to dość wymagające hobby – szczególnie na początku przygody z rybkami. Założenie pierwszego akwarium to nie lada wyzwanie. Jednak kierując się kilkoma prostymi zasadami, można zrobić to w profesjonalny (i całkiem przyjemny sposób). Jak wybrać odpowiednie akwarium? I co należy w nim umieścić?

Wielkość akwarium

Pierwszą ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę na początku swojej przygody z akwarystyką, jest wielkość akwarium. To, jakiego zbiornika będziemy potrzebować, zależy od tego, jakie rybki chcemy hodować. Najczęstszym wyborem akwarystów padają drobne, stadne ryby – o wielkości do 5 cm. Takie rybki do swobodnego poruszania i normalnego funkcjonowania potrzebują akwarium o pojemności nie mniejszej niż 30 litrów. Dla większych rybek tropikalnych zaleca się zbiorniki co najmniej 200-litrowe. Małe akwaria (do 30 litrów) przeznaczone są głównie dla krewetek. 

Jakie wyposażenie na start?

Akwarium to domek dla rybek. Dlatego ważne jest, aby zapewnić rybim mieszkańcom odpowiednie warunki do spokojnego życia. Zbiornik przede wszystkim należy wyposażyć w specjalne oświetlenie. Dlaczego? Ponieważ większość rybek akwariowych pochodzi ze strefy międzyzwrotnikowej, w której dzień trwa aż 12 godzin. W zbiorniku muszą panować podobne warunki do tych, które występują w ich naturalnym środowisku. 

Zasada ta dotyczy również temperatury wody w akwarium. Powinna być ona maksymalnie dopasowana do hodowanego gatunku rybek. Przyda się do tego specjalna grzałka akwariowa.

W akwarium należy umieścić filtr, który utrzyma wodę w idealnej czystości. Filtr nie tylko zapewni wodzie doskonałą przejrzystość, ale także usunie z niej wszystkie niebezpieczne substancje, które mogłyby zagrozić mieszkańcom zbiornika. Akwarium warto również wyposażyć w napowietrzacz, który wzbogaci wodę w tlen – pierwiastek niezbędny rybkom do życia.

Dno akwarium należy wysypać specjalnym piaskiem czy żwirkiem. Podłoże nie może zawierać dużych czy ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić rybki. Warstwa piasku/żwirku powinna być odpowiednio gruba – niektóre rybki przekopują podłoże w poszukiwaniu pożywienia, inne składają w nim ikrę. 

W zbiorniku mogą znaleźć się również wybrane rośliny akwariowe oraz domki dla rybek.

Ciekawym rozwiązaniem na start jest zakup specjalnego zestawu akwariowego, który zawiera wszystkie niezbędne akcesoria dla początkującego akwarysty. Świetne zestawy oferuje sklep Aquael.pl. Jedną z jego propozycji jest zestaw NANOREEF DUO, który składa się z 49-litrowego zbiornika, wydajnego filtra kaskadowego, maty zabezpieczającej na dno, podwójnej lampy LED. Akwarium doskonale sprawdzi się do hodowli koralowców, krewetek oraz drobnych ryb morskich.

Tego potrzebujesz, żeby zostać profesjonalnym baristą w swoim własnym domu

0
barista

Niejedna osoba uważa, że pyszna, aromatyczna kawa (najlepiej ta przygotowana przez profesjonalnego baristę) o poranku to idealny sposób na rozbudzenie. Jednak czy naprawdę trzeba każdego dnia wybierać się do kawiarni, żeby cieszyć się smakiem wyśmienitej, prawdziwej kawy? Otóż nie! Każdy może zostać baristą w swoim własnym domu. Wystarczy odbyć specjalny kurs na baristę lub zapoznać się z fachową literaturą i… wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Czego potrzebuje początkujący barista?

Podstawowe wyposażenie baristy

W domu również można przygotować aromatyczne espresso czy wyśmienite latte. Grunt to zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i poświęcić trochę czasu na naukę tworzenia kawowych dzieł sztuki. 

Najważniejszym elementem wyposażenia profesjonalnego baristy jest kawa. Najlepszym rozwiązaniem jest kawa ziarnista (np. arabica), która wyróżnia się szlachetnym smakiem bez goryczy. Warto spróbować różnych rodzajów kaw i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym gustom. 

Kawy ziarnistej nie da się zaparzyć. Najpierw musimy ją zmielić. Niezbędny jest do tego młynek – automatyczny lub ręczny. Ważne, aby był wyposażony w opcję regulacji stopnia zmielenia ziaren. 

Warto kupić również: 

 • wagę kuchenną, 
 • termometr, 
 • dzbanek do spieniania mleka, 
 • łyżkę degustacyjną,
 • nakładki z szablonami do tworzenia wyjątkowych wzorów na powierzchni spienionego mleka.

Czego potrzebujesz, aby przygotować wyśmienitą kawę z ekspresu? 

Przede wszystkim… porządnego ekspresu! Profesjonalni bariści zwykle korzystają z ekspresów kolbowych, które umożliwiają kontrolowanie ciśnienia i czasu ekstrakcji. Jednak sam ekspres nie wystarczy. Do tego, żeby przygotowywać wykwintną, aromatyczną kawę, potrzeba kilku akcesoriów. Barista powinien zaopatrzyć się w tamper, czyli specjalny ubijak, który służy do ubijania zmielonej kawy w kolbie. Tamper musi być odpowiednio ciężki i dopasowany do sitka ekspresu. Do tampera warto dokupić matę tampingową. W wyprawce dla profesjonalnego baristy powinny znaleźć się również akcesoria do pielęgnacji ekspresu (pędzelek do czyszczenia i specjalistyczne środki chemiczne), które utrzymają sprzęt w idealnej czystości i tym samym przedłużą jego żywotność.

Alternatywne sposoby parzenia kawy

Kawę można parzyć na wiele innych sposobów. Jedną z nich jest metoda przelewowa, która wymaga zastosowania drippera i specjalnego, papierowego filtra. Dripper to niewielkie urządzenie, które kształtem przypomina stożkowatą filiżankę. Akcesorium może być wykonane np. z plastiku, szkła lub ceramiki. Na stronie https://labuna.pl/Drippery-c64 dostępne są drippery w różnych rozmiarach z podstawkami lub bez. Ciekawą propozycją sklepu Labuna są drippery ceramiczne Origami. Ich cechą charakterystyczną są specjalne rowki, które stabilizują prędkość ekstrakcji. Dzięki nim przygotowywana kawa jest idealnie czysta.

Inne akcesoria przeznaczone do alternatywnego parzenia kawy to:

 • chemex,
 • aeropress,
 • kawiarka, 
 • french press.

Każdy może zostać profesjonalnym baristą w swoim własnym domu. Wystarczy tylko odrobina chęci i zaangażowania.

Pady diamentowe do czyszczenia – kilka porad przed zakupem

0
pady

Pady diamentowe to wyjątkowe urządzenia przeznaczone do czyszczenia i polerowania różnego typu powierzchni płaskich, bez konieczności stosowania dodatkowych środków chemicznych. Pady diamentowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, gdzie pojawia się potrzeba dokładnego i profesjonalnego oczyszczenia podłóg. Poniżej opowiemy nieco więcej o padach diamentowych – dowiesz się jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz, jak ich używać oraz w czym tkwi ich wyjątkowość.

Pady diamentowe – wystarczy sama woda

Największą zaletą korzystania z padów diamentowych jest możliwość dokładnego oczyszczenia podłóg bez stosowania żadnych środków chemicznych. Pady są w stanie usunąć różnego typu zanieczyszczenia, także te wytrzymałe i kłopotliwe. Ponadto, pady są idealne w usuwaniu rys powstających na podłogach w czasie ich codziennego użytkowania. W dużym skrócie można powiedzieć, że pady są w stanie przywrócić oryginalny połysk różnego typu powierzchniom.

Pady do czyszczenia diamentowe występują w różnych gradacjach, dedykowanych do różnych typów podłóg oraz do walki z różnymi gatunkami zanieczyszczeń. Znajdziesz pady o średnicy od 12″ do nawet 27″. Ponadto, dostępne pady można podzielić pod kątem ich gradacji – od 50 (przez 100, 200, 300, 400, 800, 1500, 3000) aż po 11000 grit. Tak szeroki wybór pozwala odnaleźć pad, który sprawdzi się idealnie i będzie pasował do twoich potrzeb.

Pady o niskich gradacjach są przeznaczone do czyszczenia powierzchni głęboko zniszczonych, pokrytych rysami, intensywnymi odbarwieniami oraz innymi rodzajami zniszczeń. Im wyższa gradacja, tym bardziej łagodne będzie oddziaływanie danego pada. Produkty o najwyższej gradacji są przeznaczone do nadawania posadzkom ostatnich szlifów, do tworzenia wrażenia „wet look” oraz intensywnego polerowania.

Zalety z wyboru padów diamentowych

Pady diamentowe to elementy specjalistyczne, przeznaczone do korzystania przez osoby przeszkolone oraz z wykorzystaniem specjalnych narzędzi. Najczęściej, używa się w tym celu szorowarek, urządzeń obsługiwanych częściowo manualnie, w dużym jednak stopniu pracujących automatycznie.

Najczęściej, pady diamentowe używa się w różnego typu placówkach i budynkach wielkopowierzchniowych – sklepach, galeriach handlowych, urzędach, szkołach, bankach, muzeach oraz licznych innych miejscach, gdzie wygląd i elegancja odgrywają dużą rolę. 

Warto podkreślić, że pady diamentowe są przeznaczone do czyszczenia powierzchni, z którymi nie poradzą sobie żadne inne środki. Nawet mopy obrotowe zanurzone w intensywnych środkach czyszczących nie są w stanie uzyskać takich efektów, jak szorowarka z odpowiednio dobranym padem diamentowym.

Pady diamentowe są przy tym bardzo wytrzymałymi elementami. Ich włókna są odporne na różne szkodliwe oddziaływania oraz wytrzymują kontakt nawet z najbardziej topornymi i zaschniętymi zabrudzeniami. Za ich pomocą możesz „zdzierać” brud z powłok starych, nowych, delikatnych, twardych, chropowatych, gładkich oraz niemal wszystkich innych. Najczęściej, korzysta się z nich w czyszczeniu posadzek betonowych, marmurowych, paneli, lastryko.

Przegląd polecanych paliw do kotłów i pieców

0
Przegląd polecanych paliw do kotłów i pieców

Poszukujesz ekologicznego, a zarazem niedrogiego paliwa? W tym poradniku dowiesz się więcej na temat kilku wyrobów, których zakup zdecydowanie warto rozważyć. Poznaj cenne wskazówki i sięgnij po idealne rozwiązanie dla siebie. Przekonaj się, że zakupy mogą być proste i przyjemne.

Ekogroszek

Ekogroszek to nazwa handlowa paliwa węglowego, które przeznaczone jest do kotłów retortowych z podajnikiem mechanicznym, konwencjonalnych pieców kaflowych czy kotłów zasypowych rusztowych. Ta uniwersalność sprawia, że bardzo wielu klientów decyduje się na wybór paliwa, choć to nie jedyny jego atut. 

Ekogroszek stanowi ekologiczne rozwiązanie i jest doskonałą alternatywą dla węgla kamiennego. Pamiętaj, że przy paleniu węglem do atmosfery trafiają duże ilości toksycznych substancji w postaci związków azotu, siarki, dwutlenku węgla oraz pyłu. W przypadku ekogroszku emisja toksyn jest zdecydowanie niższa. 

Kolejną zaletą paliwa jest bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Ekogroszek nie jest drogi, a świetnie się pali. Wystarczy wybrać rozwiązanie uznanej marki, aby móc cieszyć się ponadprzeciętną jakością. Znakomity ekogroszek w worku kupisz w sklepie internetowym Pan Groszek. To doskonała propozycja dla wymagających klientów, którzy zawsze poszukują sprawdzonych paliw.

Pellet drzewny

Pellet drzewny jest stałym paliwem w formie granulatu z odpadów drzewnych. Znalazł zastosowanie wśród wielu użytkowników pieców i kominków. Wysokiej jakości paliwo  stosowane jest również w fabrykach. Charakteryzuje się wydajnością na poziomie minimum 80%, a ilość popiołu po spaleniu jest nawet 25% niższa względem innych popularnych paliw. Ponadto produkt pochodzi ze źródeł odnawialnych. 

Warto zaznaczyć, że pellet nie jest drogi, a komfort palenia stoi na bardzo wysokim poziomie. W dodatku granulki można łatwo przechowywać i szybko przenosić. To kolejne paliwo na naszej liście, które cieszy się bardzo wysokim zainteresowaniem ze strony klientów. W sklepie internetowym Pan Groszek bez trudu kupisz sprawdzony i polecany produkt.

Brykiet drzewny

Brykiet drzewny to paliwo, które świetnie sprawdzi się w kominku. Wyroby dostępne w sklepie internetowym Pan Groszek charakteryzują się prostokątnym kształtem, dzięki czemu można je z łatwością układać na dowolnej przestrzeni. Ponadto są bardzo łatwe w przenoszeniu.

W brykietach znajdują się otwory, dzięki czemu zmniejsza się ilość dymu. Ponadto przy produkcji następuje prasowanie suchych ząbków w wysokiej temperaturze drewna i pod wysokim ciśnieniem. To przekłada się na długi czas palenia i oczekiwane ciepło.

Wybierz rozwiązanie dla siebie

Oferta sklepu internetowego Pan Groszek jest bardzo zróżnicowana i obejmuje wiele wysokiej klasy wyrobów. Jeżeli nadal zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze produkty, możesz poprosić o pomoc doświadczoną obsługa, która udzieli Ci wielu cennych porad. Skorzystaj ze sprawdzonej propozycji i kup polecane paliwo bez wychodzenia z domu.

Kostka brukowa – jakie są tutaj koszty?

0
Kostka brukowa

Dlaczego kostka brukowa jest czasami tak droga? Od czego w ogóle na tej płaszczyźnie zależą ceny? Nawet się nie spodziewasz, jak dużo czynników jest tutaj branych pod uwagę! Jeśli chcesz się o nich dowiedzieć, to zapraszamy do poniższego wpisu.

Jakie czynniki sprawiają, że obecnie kostka brukowa jest tak popularna? Wiele merytorycznych faktów na ten temat znajduje się między innymi na stronie internetowej https://swiat-kostki.pl/10-kostka-brukowa. Kto ogólnie chętnie decyduje się na ten typ asortymentu? W tym gronie są osoby mające własne firmy. Tak samo, jak ludzie, którym zależy na tym, by posiadać odpowiedni wygląd wokół własnego domu itp. Tak można zatem dojść do prostego wniosku na tej płaszczyźnie. Mianowicie chodzi o to, że kostka brukowa jest wyjątkowo uniwersalna. Ta zaś właśnie sprawa ani przez jeden moment nie może być potraktowana po macoszemu. Czym jeszcze dodatkowo cechuje się kostka brukowa? Warto wiedzieć, że jest ona niezwykle wszechstronna. Wszak świetnie sprawdza się między innymi w rozmaitych zagadnieniach. Służy na przykład do utwardzania i wykańczania terenów wokół prywatnych nieruchomości itp. Kiedy jeszcze może być zastosowana kostka brukowa? Ogólnie zależy Ci na tym, by posiadać parking z prawdziwego zdarzenia? Albo nowoczesne podjazdy? W takich sytuacjach kostka brukowa to także bardzo dobre rozwiązanie. Więcej na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://swiat-kostki.pl/smartblog/73_ile-kosztuje-kostka-brukowa.html.

Co jeszcze jest ważne w tym właśnie temacie? Wiesz już, że generalnie kostka brukowa się bardzo przydaje. Nieprzypadkowo te właśnie elementy są zatem wybierane między innymi przez Klientów indywidualnych. Tak samo, jak przez ludzi, którzy właśnie w tym momencie posiadają swoje firmy itp. O jakim jeszcze zagadnieniu nie można zapominać? Następna ważna sprawa jest generalnie taka, że kostka brukowa wcale tak dużo nie musi kosztować. Z jakimi wydatkami należy ogólnie się liczyć? Ta sprawa ma znaczenie. Niestety, trudno jest nam w tym momencie jednoznacznie na to odpowiedzieć. Wszak ta sprawa zależy minimum od kilku zmiennych. Chodzi na przykład o markę producenta. Poza tym spore znaczenie ma jakość wykonania. Na rynku są rozmaite firmy. Jedne bardzo dokładnie podchodzą do tego zagadnienia. Inne z kolei przykładają mniej uwagi do detali… Od czego jeszcze zależą sprawy finansowe? Jest to także aktualna moda. Ta zaś właśnie sprawa ani przez moment nie może być potraktowana po macoszemu. Wszak aktualne trendy wpływają na to, czy konkretna kostka brukowa, od danego producenta, jest droga czy nie.

Jakie inne sprawy są tutaj istotne? Na pewno znaczenie ma kolorystyka. Nie powinno być bowiem zaskakujące, że pewne barwy są zasadniczo bardziej pożądane przez Klientów w porównaniu do innych. Tak samo spore znaczenie ma format itp. O tej zaś sprawie także nie wolno zapominać. Co jeszcze liczy się w ramach tego właśnie zagadnienia? Następna ważna informacja jest generalnie taka, że na szczęście są na rynku porządne kostki, które wcale tak sporo nie kosztują. Jeśli dla Ciebie sprawy finansowe są najważniejsze, to warto wiedzieć, że możesz być bardzo zadowolony ze skali wyboru. Wszak nie ma problemu, by na przykład zdecydować się na model Holland. To niedroga, aczkolwiek porządna kostka brukowa. Jakie jeszcze elementy są wybierane? To między innymi Nostalit. Jak zatem widać, jest minimum kilka opcji, które są dość nowoczesne i zarazem bardzo tanie. Sporego wyboru nie brakuje między innymi zaś w Świecie Kostki (firma znajdująca się w Sosnowcu).

Sztuczna trawa to świetna alternatywa na boisko szkolne i nie tylko

Sztuczna trawa

Na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie sztuczną trawą znacząco wzrosło. I nic w tym dziwnego, skoro jej zastosowanie zapewnia nam znacznie większą wygodę użytkowania, niż klasyczny trawnik. Największą zaletą nienaturalnej trawy jest jednak sam jej wygląd, który bez względu na panującą porę roku, prezentuje się po prostu świetnie. Sztuczna trawa stanowi zatem idealną formę zewnętrznej wykładziny, która doskonale imituje prawdziwą trawę.

Z czego powstaje sztuczna trawa?

Wiele osób kojarzy sztuczną trawę z szorstkim i nieprzyjemnym w dotyku materiałem. Owszem istnieją również takie trawniki. Należy jednak pamiętać o tym, że taki efekt uzyskuje się z naprawdę słabej jakości zastosowanych materiałów. Jeżeli zatem zwrócimy uwagę na to, aby nasza sztuczna trawa była wykonana z najwyższej jakości polipropylenów oraz włókien taftowanych, wówczas nasza trawa będzie znacznie milsza w dotyku. Pozbędziemy się zatem szorstkości, której miejsce zastąpi trawa o dużo delikatniejszych włóknach.

Najlepszej jakości sztuczna trawa  https://www.tenistal.com.pl/oferta/nawierzchnie/sztuczna-trawa/, produkowana jest z dwóch rodzajów włókien. Są to: włókna monofilamentowe oraz włókna fibrylowane.  Różnią się one między sobą gęstością, którą są w stanie osiągnąć. Ze względu na większą szerokość i ponacinanie na końcach, większą popularnością cieszą się właśnie włókna fibrylowane, dzięki którym nasz sztuczny trawnik staje się gęstszy.

Dlaczego sztuczna trawa jest lepsza niż prawdziwa?

Sztuczna trawa jest produktem, który jest wykonywany z materiałów syntetycznych. Tworzone sztucznie trawniki coraz częściej do złudzenia przypominają prawdziwą i profesjonalnie zadbaną trawę. Taka trawa stanowi jednak dużo lepszą alternatywę, ponieważ nie wymaga ona praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu zakup wszelkich nawozów, kosiarek i pozostałych środków pielęgnacyjnych, staje się całkowicie zbyteczny. Możemy zatem bez obaw pozwolić sobie na długie i wymarzone wakacje, nie martwiąc się tym, że po powrocie z urlopu nasz wysuszony trawnik będzie w opłakanym stanie.

Taki rodzaj nawierzchni możemy stosować nie tylko w prywatnym ogródku, lecz także w przestrzeni publicznej. Sztuczna trawa jest najczęściej wykorzystywana na boiskach piłkarskich, placach zabaw, terenach przeznaczonych do rekreacji oraz polach golfowych lub na boiskach wielofunkcyjnych.

Sztuczna trawa cieszy się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ jej pielęgnacja nie wymaga od nas cotygodniowego koszenia i codziennego podlewania. Aby móc latami cieszyć się jej idealnym wyglądem warto jest – w zależności od intensywności jej używania – przynajmniej raz na rok zlecić wyspecjalizowanej firmie jej pielęgnację. Taki zabieg będzie polegał na rozczesaniu włókien oraz spulchnieniu i uzupełnieniu jej wypełnienia. Takimi usługami zajmuje się choćby firma Tenistal, jak również samym montażem takiej sztucznej nawierzchni.

Toaleta myjąca – inteligentna alternatywa dla bidetu

0
Toaleta myjąca

Toaleta myjąca jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym rozwiązań, które mogą obecnie znaleźć się w każdej domowej łazience. Za jej pomocą można skutecznie rozwiązać problem braku miejsca uniemożliwiający montaż bidetu oraz w najlepszy aktualnie dostępny sposób zadbać o higienę osobistą. Co więcej, toaleta myjąca jest tak prosta i intuicyjna w obsłudze, że z jej funkcjonalności może bezpiecznie korzystać cała rodzina.

Czym jest inteligentna toaleta myjąca?

Toaleta myjąca jest nowoczesnym urządzeniem, które łączy w sobie funkcjonalność i użytkowość dwóch podstawowych elementów wyposażenia łazienki – wc i bidetu. Pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience potrzebne do montażu obu tych rozwiązań oraz korzystać z oferowanych przez nie możliwości w prawdziwie nowoczesny, zgodny z najnowszymi standardami sposób. Z zewnątrz toaleta myjąca wygląda jak zwykłe wc i może posiadać zarówno konstrukcję wiszącą, jak i występować w wersji kompaktowej, co pozwala na dostosowanie sposobu jej montażu do warunków każdej łazienki.

Toaleta myjąca została stworzona w celu ułatwienia codziennej higieny osobistej. Jej obecność w łazience zwalnia z konieczności brania prysznica po skorzystaniu z toalety oraz pozwala poczuć się świeżo minimalnym nakładem czasu i wysiłku. Najnowocześniejsze urządzenia tego typu, do których należy Inspira In-Wash marki Roca, oprócz standardowej funkcji mycia w kilku trybach, oferują także suszenie, które pozwala ograniczyć zużycie papieru toaletowego, co z pewnością docenią osoby kierujące się w swoim życiu zasadami ekologii i ekonomii.

toaleta myjąca

Jaką funkcjonalność oferują najlepsze toalety myjące dostępne w sprzedaży?

Toaleta myjąca jest rozwiązaniem idealnym do każdej łazienki. Mimo tego, że mogłoby się wydawać, że jej przeznaczeniem są głównie małe pomieszczenia, w których nie ma możliwości zamontowania bidetu, zakres zastosowania tego nowoczesnego rozwiązania jest znacznie szerszy. Toaleta myjąca świetnie odnajdzie się bowiem także w dużej, przestronnej łazience, gdyż oferuje zdecydowanie szerszą i bardziej nowoczesną funkcjonalność od swojego klasycznego poprzednika.

Inteligentna toaleta myjąca Inspira In-Wash jest urządzeniem bardzo prostym i intuicyjnym w obsłudze. Jego pracą można sterować za pomocą bezprzewodowego pilota lub panelu wbudowanego w deskę, co pozwala mieć funkcjonalność urządzenia zawsze pod ręką. Parametry mycia i suszenia mogą być dowolnie personalizowane wedle preferencji i upodobań użytkowników, którzy mogą dostosować do swoich potrzeb m. in. temperaturę i siłę strumienia wody i powietrza oraz położenie dyszy myjącej.

Sama toaleta myjąca posiada nowoczesny i uniwersalny zarazem design, który doskonale wpasowuje się w wystrój każdej łazienki. Bardziej nowoczesnego charakteru nadaje jej wbudowane w tylną część podświetlenie LED-owe, bezkołnierzowa konstrukcja Rimless ułatwia z kolei czyszczenie wnętrza miski wc gwarantując najwyższą higienę korzystania z rozwiązania. Funkcja samooczyszczenia gwarantuje z kolei dostęp do zawsze czystej dyszy oraz stałą gotowość toalety do pracy.

Narożniki do salonu – czy pasują jedynie do dużych wnętrz?

0
Narożniki do salonu

Bez wątpienia, narożniki do salonu stanowią jeden z najchętniej wybieranych mebli wypoczynkowych. Są nie tylko wygodne, ale również skrywają w sobie wiele możliwości aranżacyjnych. Co więcej, są uniwersalne. Pasują zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń, a także z sukcesem wkomponowują się w każdy wystrój pomieszczenia. Dzięki ogromnej różnorodności kształtów, kolorów i rozmiarów, można je dobrać tak, aby pasowały również do preferencji estetycznych domowników.

Narożniki do salonów o małym metrażu

Wbrew ogólnym przekonaniom, narożnik stanowi polecane rozwiązanie do salonów o małym metrażu. Zajmuje bowiem o wiele mniej miejsca niż sofa i dwa fotele, jednocześnie zapewniając domownikom więcej miejsc do siedzenia. Zbyteczne zatem okazuje się wstawianie dodatkowych siedzisk w postaci foteli, krzeseł czy taboretów, które nie dość, że zaburzają komunikację wewnątrz pomieszczenia to dodatkowo zakłócają panujący wystrój.

Należy bowiem zauważyć, że narożniki do salonu posiadają umiejętność optycznego powiększenia wnętrza, co chętnie jest wykorzystywane przez projektantów i architektów wnętrz, pozostając przy tym niezwykle praktycznymi. Odpowiednio dobrane tworzą wygodne miejsce do relaksu i odpoczynku, zarówno dziennego, jak i nocnego. A jeśli dodamy do tego fakt, że występują w wielu rozmaitych konfiguracjach do wyboru, doskonale pasują – nawet do najmniej ustawnych mieszkań w bloku. Można zatem bez trudu dobrać model, który będzie pasował do wymiarów każdego salonu.

Małe wnętrze wymaga olbrzymiej kreatywności ze strony właścicieli. W szczególności, jeśli chodzi o pokój dzienny, który musi sprzyjać nie tylko niezachwianym chwilom relaksu, ale również spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, a nierzadko również spaniu. Narożnik do salonu stanowi zatem idealną propozycję, która zagwarantuje komfortowy odpoczynek w pozycji siedzącej, półleżącej, a także leżącej.

Narożniki do salonu o dużym metrażu

Duże pomieszczenie to także duże możliwości. Także, jeśli chodzi o dobór narożnika do salonu. Mając zatem do dyspozycji przestronne wnętrze, warto zastanowić się, czy ustawić go klasycznie w jednym z rogów pomieszczenia, czy zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązanie i umiejscowić go w centralnym punkcie pokoju. W dużym pomieszczeniu może on wyznaczać linię podziału pomiędzy poszczególnymi strefami aktywności. W towarzystwie eleganckiego stolika stworzy wygodny kącik wypoczynkowy, który będzie stanowić granicę między strefą jadalną.

Regały sosnowe – odpowiednie do mieszkania oraz biura

0
regały sosnowe

Meble stworzone z drewna sosnowego zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak głównie za sprawą ich wysokiego poziomu estetyki oraz przystępną ceną. Jednym z popularniejszych mebli z tej kategorii są regały sosnowe. To idealny wybór do mieszkania oraz biura. W ten sposób pomieszczenie jest urządzone nowocześnie oraz w zgodzie z naturą. Regały w wersji sosnowej wykazują się wytrzymałością, trwałością i łatwością w obróbce. Nie są zbyt podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Regały sosnowe – ekologiczne i ułatwiające codzienne funkcjonowanie

Zaletą regałów sosnowych jest to, iż są bardzo ekologiczne, a poza tym znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Można rzec, że meble „oddychają” i tworzą w pomieszczeniu specyficzny mikroklimat. Są przyjazne wszystkim tym osobom, które mają alergię na kurz oraz nie radzą sobie z rozmaitymi alergenami. Wnętrze staje się schludne oraz pięknie zaaranżowane. Nic dziwnego, że regały sosnowe są tak cenione przez wykwalifikowanych projektantów wnętrz.

Warto mieć na uwadze to, iż na regałach można uporządkować rozmaite książki, dokumenty, rzeczy osobiste, akcesoria, gadżety, a nawet ubrania. Znajdują zastosowanie w salonach, sypialniach czy też pokojach dziecięcych i gabinetach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć w nie swoje biuro. Człowiek jest dzięki temu bliżej natury i znacznie poprawia swoje samopoczucie. Niezaprzeczalnym atutem regałów sosnowych jest ich długa żywotność.

Regały sosnowe – łatwość w pielęgnacji i piękny połysk

Osoby posiadające regały w wersji sosnowej w swoim wyposażeniu mogą mieć pewność, że są one gwarancją pięknego połysku oraz łatwości w pielęgnacji. Wystarczy przecierać je nawilżoną ściereczką co 2-3 tygodnie. Można do tego używać również specjalnego mleczka do sosnowych mebli. Domownicy oraz właściciele biur łatwo się w nie wyposażą.

Regały sosnowe odświeżają wnętrze oraz nadają mu zupełnie innego charakteru. Dostępne w różnych wzorach, a więc nie będzie najmniejszych problemów z tym, aby:

 • dopasować je do indywidualnych preferencji,
 • dopasować je do pozostałych mebli czy też koloru ścian.

Jeśli ktoś ma z tym jakiekolwiek kłopoty powinien skorzystać ze wsparcia projektanta wnętrz. To specjalista, który jest w stanie odpowiedzieć osobom niezdecydowanym na wszystkie postawione pytania. Sosnowe regały to zdecydowany strzał w dziesiątkę, ponieważ zapewniają mnóstwo dodatkowego miejsca, a poza tym doskonale się prezentują. Nie ma problemów z ich czyszczeniem i łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce (są stosunkowo lekkie).

Stoliki kuchenne w aranżacjach pomieszczeń

0
Stoliki kuchenne

Decydując się na budowę domu lub zakup mieszkania należy liczyć się z koniecznością urządzenia wnętrz lub przeprowadzenia niezbędnego remontu. Aby przeprowadzić remont lub urządzić wnętrza zgodnie ze swoimi założeniami należy przede wszystkim zaplanować jak wszystkie pomieszczenia mają wyglądać.