grzejnik do łazienki

Jeszcze do niedawna grzejnik łazienkowy elektryczny był wyrazem ekstrawagancki. Teraz każdy chce go mieć. Jedni, by osuszyć ręczniki, drudzy, by oszczędzić sobie chłodu po wyjściu spod prysznica. Tylko jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej? Co oferują producenci?

Grzejnik łazienkowy a grzejnik tradycyjny

Wiele osób, które dopiero rozważają kupno grzejnika łazienkowego, zastanawia się, czym takie urządzenie różni się od innych kaloryferów. Czy można kupić zwykły grzejnik elektryczny i postawić go w łazience?

Odpowiedź na to pytanie, brzmi: oczywiście nie. Grzejniki łazienkowe zostały zaprojektowane tak, aby były odporne na specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu. Są malowane lub lakierowane proszkowo i mają odpowiednią budowę. Wilgoć im nie zaszkodzi.

I o ile w bardzo dużej łazience, trudno o nagromadzenie się wilgoci, tak łazienki średniej wielkości lub małe bardzo szybko zamieniają się w mini sauny. Wysoka wilgotność po myciu się mogłaby uszkodzić zwykły grzejnik elektryczny lub nawet doprowadzić do spięcia. Dlatego jeśli planujesz kupić grzejnik do łazienki, bierz pod uwagę tylko grzejnik łazienkowy.

Jaki grzejnik wybrać?

Grzejniki łazienkowe różnią się od siebie wielkością, mocą, budową i rodzajem malowania. Warto jednak podkreślić, że dobór większości parametrów zależy głównie od potrzeb łazienki. I oczywiście naszego budżetu.

Większość grzejników łazienkowych elektrycznych ma budową drabinkową i taka też jest wskazana. Dzięki niej urządzenia służą zarówno jako grzejniki, jak i suszarki (np. do ręczników). Dobre modele są dodatkowo pokryte powłoką antykorozyjną.

Kształt drabinki nie wpływa w dużym stopniu na jej działanie. Zaokrąglenie lub jego brak to tylko kwestie estetyczne. Co ciekawe, na rynku dostępne są też grzejniki łazienkowe połączone z lustrami typu smart. To jednak dość drogie urządzenia, bo ich ceny zaczynają się od 800 zł.

Grzejnik czy suszarka?

Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie grzejniki łazienkowe są rzeczywiście grzejnikami. Te niewielkie, o małej mocy (np. 60-70W) w rzeczywistości są tylko suszarkami i taka też informacja powinna znajdować się na ich opakowaniu. Czy są złe? Nie do końca. Mogą dogrzać małe pomieszczenie, ale innego systemu grzewczego nie zastąpią, zwłaszcza gdy łazienka jest duża. Grzejniki łazienkowe o dużej mocy (od 500W) mogą już stanowić źródło ciepła.

Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z zaleceniami producenta. Powinien on podać, jaką powierzchnię urządzenie jest w stanie ogrzać. Dzięki temu ocenisz, czy dany grzejnik elektryczny sprawdzi się w Twojej łazience.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAwaria wodociągów
Następny artykułMetamorfoza ogrodu – jak się za to zabrać?

Uwielbiam różnego rodzaju DIY, czyli projekty typu zrób to sam! Za nieduże pieniążki jesteśmy w stanie wyczarować coś pięknego do naszego domu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ