Gdzie umieścić klimatyzator

Klimatyzacja do domu jest istotnym elementem każdego mieszkania. Podczas upalnych dni ma ona ogromny wpływ na komfort oraz samopoczucie każdego domownika. Jaka klimatyzacja do domu jest najlepsza oraz jakie są zasady jego montażu?

Klimatyzacja a jej prawidłowe umieszczenie

Odpowiednie umiejscowienie klimatyzacji ma zasadnicze znaczenie dla jej prawidłowego działania. Decydując się na montaż tego urządzenia, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach. Otóż klimatyzator należy montować w takich miejscach, w których nic nie zakłóci jego pracy. Najczęściej wiesza się go w pobliżu okien, gdyż w tym miejscu generuje najwięcej ciepłego powietrza. Ważne jest, aby czujnik temperatury nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinien on znajdować się w takim miejscu, w którym temperatura odbiega od temperatury powietrza.

Prawidłowe mieszanie się mas powietrza może być zagwarantowane wówczas, gdy urządzenie klimatyzacji zostanie powieszone pod sufitem. Takie usytuowanie skutecznie zapobiega również efektowi przeciągu skierowanego bezpośrednio na członków rodziny przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu. A to chroni ich od niepotrzebnych infekcji.

Podczas montażu warto też zadbać o to, aby urządzenie nie było zbyt głośne dla otoczenia. Aby zniwelować wydobywający się z niego hałas należy je montować w rogach mieszkania, najlepiej z dala od miejsc odpoczynku.

Od czego zacząć montaż klimatyzatora?

Klimatyzacja domowa to duże udogodnienie, gdyż pobyt w nim jest zawsze komfortowy i przyjemny, niezależnie od wysokości temperatury na dworze. Niemniej, aby móc cieszyć się z prawidłowego działania tego urządzenia trzeba zadbać o prawidłowy montaż. Należy go rozpocząć od powieszenia płyty montażowej, na której to będzie wisiała jednostka wewnętrzna. Następnie trzeba wywiercić otwory na instalację freonową oraz odprowadzenia skroplin. Przy montażu należy odginać instalację freonową zgodnie ze wskazówkami, które są podane w instrukcji. Niedopatrzenie bardzo często kończy się tym, że dochodzi do trwałego uszkodzenia tej instalacji. A co za tym idzie dochodzi do uszkodzenia urządzenia. Aby do tego nie doszło należy na samym początku wygiąć przewody do siebie. Kolejnym krokiem jest ich zgięcie pod kątem 90 stopni. Należy unikać uniesienia instalacji do góry, a następnie wygięcia jej, gdyż wówczas może dojść do jej skręcenia, co uniemożliwi przepływ czynnika chłodniczego.

Kolejną czynnością jest wykonanie połączenia kielichowego. Prace te należy wykonywać bardzo starannie, gdyż w przeciwnym razie może dojść do nieszczelności. W następnej kolejności należy zadbać o właściwie zabezpieczenie instalacji freonowej. Musi ona być dobrze zabezpieczona na połączeniach, aby nie doszło do skraplania się wody.

Bardzo dobrym wyborem są wysokiej jakości urządzenia (klimatyzatory) marki DAIKIN, które potrafią służyć niezawodnie przez długie lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ