Rodzaje stołów, ich przeznaczenie i funkcje

Urządzając mieszkanie nie można nigdy zapomnieć o pewnych elementach wyposażenia, które są po prostu niezbędne w codziennym życiu. Oprócz miejsca wypoczynkowego czy wanny równie istotne jest kupno stołu do jadalni. W sklepach meblowych stół rozkładany czy też standardowy występują w wielu odmianach i wariantach. Różnorodność jest bardzo duża, dlatego czasem można mieć problem z dopasowaniem takiego produktu do mieszkania. Jakie są stoły i dlaczego czasem warto wybrać akurat te, a nie inne? O tym poniżej.

Kształty, style i rodzaje stołów

Różnorodność w wyborze stołu do własnego domu lub mieszkania jest bardzo duża. Dostępność przeróżnych modeli i wariantów w tym zakresie jest spora, dlatego każdy ma szanse dopasować styl stołu do własnych potrzeb. Otóż w asortymencie sklepów meblowych znaleźć można zarówno stoły standardowe, rozkładane, okrągłe, prostokątne lub kwadratowe czy owalne. Każdy kształt stołu występuje oczywiście w różnych rozmiarach, dlatego z powodzeniem można dopasować wielkość do wymiarów pomieszczenia. Warto także wspomnieć, że większość stołów posiada ciekawą funkcję, a mowa tu o stołach rozkładanych. Systemów rozkładania jest wiele i zależne są od wizji producenta i możliwości technicznych. Standardowe stoły nierozkładane wybierane są najczęściej do kuchni natomiast stół rozkładany polecany jest do jadalni czy kuchni. Zarówno okrągłe jak i kwadratowe stoły i stoliki sprawdzają się świetnie w obu miejscach. Jak można zauważyć stoły występują w różnych stylach, dlatego kupno zarówno tradycyjnego jak i nowoczesnego modelu jest bardzo łatwe. Aktualnie najmodniejsze są jasne, wręcz białe stoły niekiedy błyszczące, ale matowe również. Najważniejsza jest dzisiaj prostota, dlatego nie ma mowy o żadnych zdobieniach. Oczywiście w sklepach są oferowane zarówno wykonywane z naturalnego drewna modele jak również te nowoczesne z płyty MDF czy podobnej. Dla wielu ludzi stół rozkładany powinien być naturalny, drewniany jednak coraz więcej ludzi wybiera nowoczesne modele w stylu skandynawskim czy też minimalistycznym.

Zalety rozkładanych stołów

Zastanawiając się jaki wybrać stół do kuchni, jadalni czy salonu można pogubić się w całym temacie. Otóż wybór stołów jest bardzo duży. Ten akurat fakt jest bardzo pozytywny, gdyż dzięki dużej różnorodności można dopasować rodzaj stołu do własnych potrzeb i stylistyki wnętrza. Bardzo ważne jest jak duży stół jest nam potrzebny. Wiele osób decyduje się na zakup stołu rozkładanego, gdyż to właśnie takie rozwiązanie wydaje się być najrozsądniejsze z perspektywy następnych lat. Rzeczywiście zakupienie takiego wariantu stołu jest korzystne, gdyż nawet jeśli dzisiaj nasza rodzina jest niewielka to w przyszłości może się to zmienić. Oczywiście jest to także przydatne, gdy przychodzą do nas goście lub urządzamy urodziny lub święta w swoim domu. Podczas, gdy na co dzień nie jest nam potrzebny duży stół to w chwili różnych uroczystości, na które zapraszamy wiele osób już tak. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż złożony stół zajmuje mało miejsca, a od czasu do czasu szybko można go rozłożyć by spełnił nasze potrzeby.

Kolonialny a wiejski, czyli w jakim stylu zaprojektować wnętrza domu?

Poszukujesz idealnego stylu urządzenia swych pomieszczeń domowego użytku? Potrzebujesz porady w zakresie wytypowania optymalnego dla Ciebie projektu wizualnego? Zachęcamy do lektury poniższych fragmentów poświęconych charakterystyce paru niesamowicie estetycznych nurtów aranżacji wnętrz. Więcej poniżej.

Styl kolonialny

Jednym z niesamowicie ciekawie prezentujących się konceptów okazuje się styl kolonialny. W wielkim skrócie ujmując, jest to sposób dekorowania gospodarstw mieszkalnych w oparciu o wpływy z szeregu różnorodnych kultur. To swego rodzaju mix tradycji polskiej oraz wielorakich tradycji zagranicznych. Nieprzypadkowa w związku z tym jest nazwa owego nurtu estetycznego, która jednoznacznie nawiązuje do mebli stylizowanych na te jakie modne były w dawniej funkcjonujących koloniach. Do cech typowych dla kolonialnych wnętrz zaliczyć należy zwłaszcza ciepłe kolorystycznie ściany, tkaniny, a także spore ilości elementów meblarskich oraz dodatków robionych z egzotycznego drewna oraz rattanu.

Styl wiejski

Zupełnie odmienny, ale jakże interesujący okazuje się natomiast styl rustykalny, inaczej określany potocznie mianem stylu wiejskiego. Decydując się na pomoc fachowców w dziedzinie aranżacji wnętrz mieszkalnych, takich jak przykładowo profesjonalni z pracowni projektowania wnętrz ferensdesign.pl, możesz spodziewać się skrupulatnie opracowanych, nietuzinkowych konceptów opierających się na takich walorach dekoracyjnych jak kwieciste tapety, meble z olejowanych bądź bejcowanych na biało desek drewnianych, dekoracyjne tynki wapienne oraz gipsowe.

Jak urządzić pokój dla chłopca?

Pokój jest dla małego chłopca bardzo ważnym miejscem. Stanowi on jego osobistą przestrzeń, w której powinien czuć się swobodnie i bezpiecznie. Wśród tych czterech ścian musi odnajdywać miejsce na odpoczynek, naukę i zabawę. Wiele rodziców zastanawia się jak urządzić pokój dla chłopca? Jest to niezwykle duże wyzwanie, które będzie miało ogromny wpływ na to, jak chłopiec będzie czuł się we własnym domu. Istnieje wiele aspektów, które należy koniecznie wziąć pod uwagę.

Miejsce jedyne w swoim rodzaju

Przed przystąpieniem do aranżacji wnętrza należy porozmawiać z chłopcem. Zagłębić się w jego zainteresowania, zapytać co mu się podoba. Oczywiście, dziecko nie będzie miało żadnego pojęcia o meblowaniu, natomiast możemy dowiedzieć się jakie kolory i motywy są w jego guście. Bardzo dobrym pomysłem jest zabranie go sklepu meblowego lub przejrzenie internetowej oferty meblowej. Jeżeli dziecko zaangażuje się w urządzanie pokoju, będzie o wiele bardziej cieszyło się z wprowadzanych zmian i poczuje, że jego pokój naprawdę jest jego. Zdanie chłopca jest w tym przypadku niezwykle ważne. Współpraca na tym etapie może przynieść niesamowite efekty.

Funkcjonalność i porządek

Chłopcy to niespokojne duchy, które cały czas oddają się rozmaitym zabawom, „męskim” grom i generują bardzo dużo bałaganu. Warto zadbać o to, by pokój pozwalał im się wyszaleć, ale żeby jednocześnie naturalnie zachęcał do utrzymywania porządku. Dobrze przemyślany układ szafek i półek ułatwi chłopcu sprzątanie.  Jeżeli będzie wiedział jasno, gdzie znajduje się miejsce każdej zabawki, usprawni to znacząco robienie porządku.  Nie ma nic gorszego od niefunkcjonalnego systemu mebli. Stanowi on poważny czynnik wpływający na bałagan, dlatego należy za wszelką cenę go uniknąć.  Trzeba również pamiętać o tym, że meble powinny być bardzo trwałe, gdyż specyfika zabaw chłopców może narażać je na uszkodzenia.

Praktyczne elementy

Warto, żeby cały układ mebli cechowała różnorodność. Same płaskie półki nie wystarczą do trzymania porządku. Potrzebna jest odpowiednia ilość szuflad na rzeczy drobne. Bardzo ważne są także wieszaki, na których dziecko może wieszać koszule i bluzy. Im więcej wieszaków, tym lepiej. Jest to doskonała alternatywa dla składania ubrań. Dzieci wolą raczej zgnieść i upchnąć  ubranie  do szafy zamiast porządnie złożyć. Szafki powinny być raczej wąskie i wysokie. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo miejsca, które może zostać przeznaczone na zabawę. Warto dobrać również duże wygodne biurko, które pozwoli na komfortowe odrabianie prac domowych.

Kup meble młodzieżowe w sklepie Wiki Meble: https://www.wikimeble.pl/MEBLE_MLODZIEZOWE

Jak wybrać grzejnik? Rodzaje grzejników, co trzeba wiedzieć przez zakupem?

0

Wybór dobrego grzejnika wbrew pozorom nie jestem prostym zadaniem. Ten element musi spełniać nie tylko funkcję grzewczą, ale do tego jeszcze estetyczną. Ponadto powinien być efektywny i ekonomiczny – musi jak najmniejszym kosztem nagrzać jak największą powierzchnię. Czym się kierować przy jego zakupie? Na co zwracać uwagę?

Luksfery jako dekoracyjna ściana

Kiedyś królowały w korytarzach bloków z wielkiej płyty i garażach, dziś – wracają do łask, jako modny element aranżacji w nowoczesnych wnętrzach. Luksfery, czyli szklane pustaki, stały się materiałem wykorzystywanym w salonach czy we współcześnie stawianych domach, jako ściany działowe między łazienkami lub kuchniami. Oczywiście, ilu jest zwolenników luksfer, tyle też pewnie ich przeciwników – w tym miejscu jednak zastanawiamy się, jakie zalety mają luksfery oferowane m.in. przez sklep Bricoman (https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/luksfery/pustaki-szklane) i wykorzystywane jako dekoracyjna ściana, osłona kąpielowa lub dodatkowy otwór w ścianie doświetlający pomieszczenie.

Szklane płytki mają przede wszystkim zalety dekoracyjne. Co prawda, niektórym nadal będą kojarzyć się z klatkami schodowymi w starym budownictwie, ale są entuzjaści wykorzystywania ścianek z luksfery w nowoczesnych wnętrzach, chętnie aranżowanych w stylu industrialnym. Luksfery w takich miejscach wykorzystywane są nawet w tak reprezentacyjnych miejscach, jak salon w połączeniu z jadalnią czy kuchnią. Przenikanie naturalnego światła przez luksfery, a nawet specjalne ich podświetlenie tworzy dodatkowe, oryginalne efekty nadające charakteru wnętrzu. Luksfery sprawdzają się także jako ścianki działowe, które jednocześnie rozświetlają wnętrza pozbawione okien i naturalnego światła wpadającego do środka pomieszczeń.

Chętnie są więc wykorzystywane jako ściany dzielące łazienkę lub kuchnię od reszty mieszkania. W pomieszczeniach kąpielowych bywają także dobrą alternatywą dla klasycznych kabin czy parawanów stawianych przy kabinie prysznicowej lub wannie. Z luksfer można także stworzyć dodatkową, oryginalną kompozycję, która stanowi alternatywę dla tradycyjnego okna lub wręcz świetlny obraz zmieniający się razem ze światłem padającym przez nie o różnych porach dnia.

Luksfery są przy wszystkim wyjątkowo proste w montażu. Jeśli chcemy postawić bezzaprawowe ścianki stworzone z tych szklanych pustaków, które mogą być stawiane w miejscach niewymagających zabezpieczenia przed wodą, jak w przypadku prysznica czy wanny – ścianki z luksfer mocowane są w zasadzie w ciągu kilku godzin, dzięki wstawieniu ich w specjalne profile z drewna. Do takich drewnianych łączników ścian z luksfer mocuje się specjalnymi kołkami, śrubami oraz specjalnymi zaczepami, pod warunkiem, że całość nie przekracza 3 metrów kwadratowych. Ścianki z luksfer mogą być także mocowane na profilach metalowych, znacznie stabilniejszych niż drewniane i pozwalających na wzniesienie dużo większej i wyższej szklanej powierzchni bądź na profilach z PCV.

Najwyższa forma czystości WC z nową powłoką HygieneGlaze od Duravit

0

Marka Duravit to jeden z najbardziej cenionych w branży producentów nowoczesnych misek WC. Wśród szerokiej gamy modeli znajdziemy miski stojące i wiszące, pasujące do różnorodnych stylów aranżacji wnętrz, od minimalistycznych po eleganckie produkty, przyciągające wzrok nietypową formą. Wyposażenie łazienek marki Duravit wykonane jest z ceramiki sanitarnej najwyższej jakości. Wśród najnowszych, innowacyjnych propozycji znaleźć można hit ostatnich lat, czyli wiszące miski wykonane w technologii Rimless® z otwartą krawędzią spłukiwania. Technologia ta umożliwia wydajne spłukiwanie i łatwiejsze utrzymanie toalety w czystości. Ale to nie jedyna nowinka technologiczna wprowadzona ostatnio przez Duravit. Marka postanowiła zadbać nie tylko o czystość, ale także o higienę w łazience. Tak powstało rewolucyjne szkliwo HygieneGlaze, zapewniające perfekcyjną czystość na długi czas.

Co zmieni się na rynku deweloperskim w 2018 roku

0

Nowy rok jak zwykle niesie ze sobą sporo zmian. Dla jednych to idealny moment na noworoczne postanowienia. Chętnie stawiamy sobie nowe cele i wyzwania, ponieważ wydaje nam się, że początek nowego roku może być dobrym momentem na rozpoczęcie czegoś zupełnie nowego.

Narożniki nowoczesne – w sam raz do salonu

Dekorowanie przestrzeni narożnej może być trudnym tematem i często zadaniem, które sprawia, że nawet najlepsi projektanci są zakłopotani. Nie chodzi o to, że sam kąt jest niezwykle trudny do dekorowania, ale złożoność problemu polega na dokonaniu właściwego wyboru w stosunku do reszty pomieszczenia. Niektóre salony wymagają skomplikowanego i zniewalającego wykończenia, inne wyglądają oszałamiająco z prostymi, minimalnymi dodatkami.

Dobrym pomysłem do salonu zawsze będzie postawienie na narożniki nowoczesne. Jest to bardzo modny mebel, który idealnie spełnia swoją funkcję. W salonie najczęściej przyjmujemy gości i potrzebujemy dużo siedzących miejsc. Zwykła sofa tutaj nie wystarczy. Nowoczesne narożniki są większe i bardzo wygodne. Możemy bez problemu dopasować je do naszego wnętrza. Niezależnie od stylu, w jakim projektujemy cały dom czy też mieszkanie z pewnością dopasujemy do niego odpowiedni mebel. Wybór obecnie mamy ogromny. Możemy także zlecić zrobienie narożnika na specjalne zamówienie i samodzielnie wybrać model oraz rodzaj obicia, z jakiego ma zostać wykonany. Ten komfortowy mebel dobrze sprawdza się także do wypoczynku przed telewizorem i w gronie rodziny. Dobrym wyborem są też nowoczesne narożniki z funkcją spania. Jeśli chcemy przenocować gości, taki mebel będzie dla nas idealnym wyborem. Nie musimy mieć osobnego pomieszczenia i łóżka, by zapewnić nocleg najbliższym, czy znajomym.

Narożniki to ponadczasowe meble. Są nie tylko funkcjonalne ale także cechują się bardzo atrakcyjnym wyglądem. Jeśli urządzamy wnętrze domu lub mieszkania warto poszukać ciekawych inspiracji. Mamy niemal nieograniczoną możliwość doboru odpowiednich mebli a także dodatków. Tylko od naszej inwencji twórczej i wyobraźni zależy, jak zagospodarujemy wnętrze. warto by było ono nie tylko piękne ale także jak najbardziej funkcjonalne. Modne ostatnio style nowoczesne często są przełamywane tradycyjnymi dodatkami. Łączone są różne faktury i wzory materiałów.

Salon kojarzy się z miejscem przytulnym, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu, spędzać przy kominku i dobrej książce miły wieczór. Spotkać się z rodziną i przyjaciółmi podczas różnych uroczystości i świąt. Warto wybrać meble dobrej jakości, które posłużą nam przez lata i będą pasować do charakteru naszego domu, będą świadkami wszystkich najważniejszych wydarzeń i będziemy mieć z nimi jak najcieplejsze skojarzenia i wspomnienia. Najpiękniejszy jest ten dom, który ma prawdziwą duszę a dobrze dopasowane meble pomagają ją odkryć.

Zerwać z tradycją… ale nie do końca

0

Dzisiaj w szeroko pojętej modzie widać dość specyficzny trend. Mianowicie wszyscy projektanci, architekci, styliści architekci wnętrz preferują sięganie do korzeni, po dawne wzorce, style, jednak jednocześnie nadawanie im współczesnego charakteru…

Nowoczesne lampy inspirowane dawnymi czasami

Kiedy remontujemy mieszkanie, spokojnie znajdziemy style aranżacji wnętrz spełniające wymogi tego oryginalnego trendu. Będzie tu bowiem na pewno świetnie pasował styl klasyczny, klasyczny francuski, industrialny czy eklektyczny. Jak jednak dobrać do tego oświetlenie? Jakie firmy produkują tak oryginalne lampy nowoczesne?

Oświetlenie Ideal Lux – klasyka i nowoczesność

Idealnym przykładem takiej marki jest właśnie Ideal Lux. co warto wiedzieć o tej firmie to fakt, że jej oferta jest niezwykle bogata i interesująca. Znajdziemy tam wiele lamp o znanych kształtach, nawiązujących do dawnych czasów, lecz wykonanych ze współczesnych materiałów. Lampy Ideal Lux świetnie wpasują się w różne style – znajdziemy pośród nich modele idealne zarówno do eklektycznych czy industrialnych wnętrz, jak i do klasycznych francuskich.

Oświetlenie Fabbian – włoska elegancja i zabawa formą

Lampy Fabbian stanowią zaś pewną zabawę kształtem i formą. To pełne elegancji, artystyczne lampy łamiące pewne schematy, osiągające ciekawe kształty. Styl ich wykonania jest jednakże nieco bardziej klasyczny – prosty, solidny i trwały. Z łatwością lampy Fabbian wpasują się one we wszystkie współczesne style. Warto spojrzeć na ich ofertę!

Artykuł powstał we współpracy z ekspertem sklepu z oświetleniem abanet.pl

Wybór mebli do biura – na co zwracać uwagę

0

Sposób aranżacji przestrzeni biurowej przekłada się nie tylko na estetykę wnętrza, ale przede wszystkim na komfort, a poprzez to wydajność pracy przebywających w biurze osób. O czym należy pamiętać wybierając meble do biura i czym kierować się, by spełniało ono swoje funkcje najlepiej, jak to możliwe?