Akcesoria do sprzątania, które każdy powinien mieć!

0
Akcesoria do sprzątania, które każdy powinien mieć!

Sprzątanie bez wątpienia nie należy do naszych ulubionych czynności. Wielu kojarzy się ono mało przyjemnie i robią wszystko, by jej unikać. Na szczęście obecnie na rynku znajdziemy akcesoria, które znacznie ułatwią nam tę czynność i które wszyscy powinniśmy posiadać.

5 uniwersalnych dodatków do każdego domu

0
5 uniwersalnych dodatków do każdego domu

Wielu osobom, zwłaszcza tym, które niekoniecznie dobrze znają się na trendach, trudno jest dopasować w idealny sposób dodatki do domu. Często nie jesteśmy pewni, czy dany materiał sprawdzi się w konkretnym wnętrzu albo na ile dodatek będzie dopełniał wnętrza, a na ile – sprawiał, że wygląda dziwnie. Czy obrazy do kuchni to pomyłka, czy może wręcz przeciwnie?

W zasadzie w takiej sytuacji najlepiej będzie po prostu oddać nasz dom w ręce kogoś, kto zna się lepiej na dekoracjach. Nie zawsze jest to jednak możliwe, zwykle z powodów finansowych. Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie pięciu uniwersalnych dodatków, które sprawdzą się w zasadzie w każdego rodzaju wnętrzu i będą dobrze się prezentowały oraz zachowywały funkcjonalność.

1. Poduszki ozdobne

Znajdziemy je dosłownie w każdym wzorze i możemy dowolnie dopasować do naszych oczekiwań. Mniejsze, większe, z ciekawymi wzorkami, geometrycznymi figurami czy nawet naniesionymi zdjęciami – wiele zależy od naszej inwencji. Możemy wybrać je zarówno jako uzupełnienie łóżka w sypialni, jak również dodatek do salonowej sofy, ławki na tarasie czy siedzisk w kuchni. Możliwości są nieskończone!

2. Plakaty z hasłami

To kolejny wybór, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Wybrać możemy plakaty drukowane, naklejane na ścianę, wieszane w ramce. Bez trudu znajdziemy obrazy do kuchni czy łazienki, a nawet do przedpokoju. W salonie powiesimy istotną dla nas sentencję, w pokoju dziecięcym wesoły wierszyk, w kuchni – przelicznik miar. A to wszystko w dowolnych rozmiarach i barwach.

3. Fotoobrazy ze zdjęć

Chyba najbardziej indywidualna ze wszystkich propozycji. Możemy wybrać tutaj obrazy do kuchni, np. w sytuacji, gdy lubimy fotografować jedzenie i chcemy cieszyć nim oczy; równie dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na powieszenie obrazów stworzonych z prywatnych zdjęć naszych dzieci. I znów mamy pełną dowolność wyboru rozmiarów i barw.

4. Stylizowane wieszaki

Jeśli chcemy mieć wnętrze w konkretnym stylu, to takie rozwiązanie będzie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i funkcjonalne. Wieszaki mogą przypominać styl nadmorski, jeśli będą w formie kotwic. Dla fanów jazdy konnej sprawdzą się odwrócone (na szczęście!) podkowy. Dla wielbicieli wędkowania – haczyki wędkarskie albo podobizny ryb.

5. Ciekawe dywany

Przydatne, idealne wszędzie tam, gdzie chcemy zanurzyć stopy w długim, przyjemnym włosiu albo po prostu odizolować dziecko od zimnej podłogi. Możemy dobrać dowolny rozmiar, ciekawy wzór, a nawet kolor dopasowany do barwy ścian.

Multiramki – modny sposób na ożywienie salonu

0
multiramki

Marzą ci się zmiany w salonie? Chcesz coś zmienić, ale nie masz wystarczających funduszy? Możesz tego dokonać szybko i niewielkim kosztem. Jak? Poprzez dodatki! Są one najprostszym sposobem na to, aby ożywić nasze wnętrze i przywrócić mu jego dawny blask. Samo pojęcie dodatki obejmuje swoim zasięgiem wiele przedmiotów. Jako dodatek możemy uznać: poduszkę z ciekawym nadrukiem, plakaty, ozdobne wazony, świeczniki, małe dywaniki czy np. multiramki.

Fototapety: dekoracyjna alternatywa ścienna

Fototapety: dekoracyjna alternatywa ścienna

W dzisiejszych czasach, dekoracje ścienne fototapety zyskują coraz większe uznanie w domach, prywatnych klinikach, apartamentach i tak dalej. Ta popularność tego rodzaju dekoracji domu rozwija się tak prężnie ze względu na:

  • wspaniały estetykę
  • efektywność kosztową
  • łatwość aplikacji.

Dlaczego fototapety jako elementy dekoracyjne na ścianę cieszą się popularnością?

Najważniejszą zaletą tego rodzaju ozdób ściennych jest ich przystępność cenowa i łatwość instalacji. Jeśli porównamy koszt tych przedmiotów dekoracyjnych z tradycyjnym projektowaniem i dekoracyjnymi kosztami, jakie są z nim związane, na przykład malowaniem pokoju, to widać wyraźnie, że fototapety do kuchni czy do innego pokoju są niezwykle ekonomiczną alternatywą.

Przeważnie ludzie wolą malować pokoje raz do roku, aby uświetnić wygląd swojej siedziby, położenie fototapety wydawałoby się mniej popularne, jeśli chodzi o dekoracje na ścianę. To jednak błąd, bowiem warto się zastanowić również nad tym, że malowanie zajmuje dużo więcej czasu, co więcej cały proces z tym związany wymaga wielu wydatków i oczywiście sprawnej modernizacji lub zespołu malarskiego, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Kiedy podejmujecie się takiego projektu malowania, musicie poprosić pracodawcę o udzielenie co najmniej kilkudniowego urlopu. W przypadku, gdy postawi się na dekoracje ścienne fototapety wystarczy jedno popołudnie!

Uwaga na angażowanie się w jakąkolwiek nieprofesjonalną ekipę malarską – jak to często bywa, wtedy po prostu poniesiesz dodatkowe straty, o których nawet nie chcesz w tym momencie myśleć.

Niestety, zwykle nieudany remont prowadzi do:

  • utraty gotówki
  • straty czasu
  • stresu psychicznego.

Zamiast wystawiać się na te wszystkie niewiadome i nieprzyjemności, dlaczego nie zaoszczędzić cennego czasu i pieniędzy, wykorzystując najnowszą koncepcję dekorowania domu jaką są fototapety na ścianę i inne elementy układu wnętrz?

Fototapeta: praktyczny wybór

Wszystko, co musisz zrobić, to oderwać papier z tyłu tapety i rozprowadzić ją równomiernie na wybranych ścianach. Bez względu na to, czy ma to być abstrakcja obraz czy wszelkie inne, fikuśne wzory – Twoja cała dekoracja domu zajmie niewiele godzin, w zależności od jej wielkości.

Wybierając dekoracja ścienne  masz szansę na to, by udekorować dom:

  • modnie
  • stylowo
  • autentycznie
  • zgodnie z preferencjami.

Wielość wzorów i propozycji na rynku z ogromną łatwością Ci na to pozwoli.

Czy fototapety są dobre tylko na ściany?

Oczywiście, że nie! Można je przymocować do mniej więcej dowolnej powierzchni, aby natychmiast zmienić jej wygląd. Na przykład, można wprowadzić ogromną zmianę w wyglądzie dziecięcej garderoby, umieszczając kolorowe tapety na drzwi w tym miejscu. Tak samo można ozdobić skrzynię na zabawki, półkę na książki i wiele innych. Sęk w tym, by wybrać odpowiednie fototapety do odpowiedniego tworzywa – wtedy po prawidłowej instalacji można mieć pewność, że fototapeta nie tylko spełni swoje zadanie, ale też będzie to robić przez długi czas, w tak samo doskonałym stanie, co w dniu zakupu.

Rezydencja blisko miasta i natury – kompromis perfekcyjny

0
Rezydencja blisko miasta i natury – kompromis perfekcyjny.

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest znaleźć idealne miejsce do życia. Z jednej strony potrzeba zdobycia wykształcenia oraz dobrze płatnej pracy nakazuje wybór dużej metropolii, z drugie natomiast – każdy z nas potrzebuje chwili ukojenia na łonie rozrody. W praktyce niezwykle trudno pogodzić ze sobą te dwie sprzeczne potrzeby.

Istnieje na szczęście coraz liczniejsze grono developerów, którzy – zainspirowani wspomnianą sytuacją – postanawiają stworzyć osiedla, które będą pozwalać na codzienny kontakt z naturą, będąc równocześnie jedynie nieznacznie oddalonymi od dużych ośrodków miejskich. Nie trzeba nikogo przekonywać, że takie podejście zapewnia optymalne rozwiązanie przedstawionego problemu. Osiedla, które łączą w sobie te dwie funkcje, wznoszone są nieopodal dużych ośrodków miejskich – Warszawy, Wrocławia, Katowic, Trójmiasta – bez względu na to, czy mają one charakter klasycznej aglomeracji, czy też konurbacji. Mieszkańcy tego rodzaju posesji mogą z jednej strony rozkoszować się upragnionym spokojem, z drogiej natomiast – dogodne położenie osiedli, które są dobrze skomunikowane z konkretnym ośrodkiem powoduje, że dojazdy do pracy, czy też na uczelnie nie są uciążliwe ani czasochłonne. Dzięki temu powstają znaczne rezerwy wolnego czasu, które można wykorzystać nie tylko na różne formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale także na dodanie nieco pikanterii swojej własnej posesji, na przykład poprzez stworzenie cudownego ogrodu z wieloma egzotycznymi gatunkami kwiatów i krzewów.

Prebywając w takim miejscu można się poczuć niemal jak Alicja w Krainie Czarów. W pobliżu Warszawy znajduje się wiele osiedli, które odzwierciedlają filozofię. Jednym z takich osiedli znajduje się w Walendowie i zostało wybudowane z inicjatywy pomysłodawców reprezentujących markę Ventana. Znajdujące się w tym rejonie posesje są położone nieopodal Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz malowniczych stawów. Co niezwykle istotne, osiedle gwarantuje doskonałe połączenie komunikacyjne ze ścisłym centrum Warszawy. Ponadto, mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji nowoczesne korty tenisowe oraz plac zabaw dla dzieci. Oczywiście rezydencje, które zostały wybudowane w pobliżu wartościowych obiektów przyrodniczych, muszą odznaczać się odpowiednio wyważoną estetyką. Nie inaczej jest w tym przypadku. Domy w Walendowie są śliczne – ich koncepcja architektoniczna została niezwykle starannie obmyślona. W efekcie łączą one w sobie walory klasycznego budownictwa z awangardową architekturą.

Drzwi przesuwne

0
drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne są świetnym rozwiązaniem nie tylko w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy wygospodarowany centymetr, ale także w dużym, przestronnym domu w celu lepszego zaaranżowania wnętrza.

Drzwi przesuwane nie zajmują miejsca, bowiem odsuwają się na ścianę, bądź wsuwają do specjalnej kasety i wtedy stają się niewidoczne. Najpopularniejsze są drzwi jednoskrzydłowe, które odsuwają się na jedną stronę ściany.

Drzwi przesuwne można zamontować na wstępnym etapie wykańczania domu, kiedy zbudowane są już ściany działowe, oraz w trakcie remontu. Wystarczy, jeśli zaplanujemy pozostawienie miejsca na ścianie, potrzebnego na odsunięcie drzwi oraz stworzymy otwór drzwiowy równy wielkości skrzydła.

Warto pamiętać, że ściana i nadproże muszą wytrzymać ciężar zamontowanych na nich drzwi. Najlepszym rozwiązaniem jest ich montaż na ścianie murowanej. Należy mieć na uwadze, że ściana gipsowo- kartonowa jest mniej wytrzymała, dlatego warto wzmocnić ją ceownikiem. Z tego powodu, montaż drzwi przesuwnych na takiej ścianie warto zaplanować z wyprzedzeniem.

Największą zaletą drzwi przesuwnych jest ich zamykanie wzdłuż linii ściany. Plusem jest także możliwość ich montażu niemal na każdym etapie budowy domu.

Jeśli zdecydujemy się na drzwi otwierane wzdłuż ściany to warto pamiętać, że zajmą one część ściany i uniemożliwią postawienie mebli.

Wiele osób ma problem z wyborem drzwi pasujących do wnętrza. Z pewnością drzwi marki Swiss-Liniger idealnie wpasują się niemal w każdy styl. Wykonane ze szkła nadadzą wnętrzu delikatności i harmonii. Ich niewątpliwą zaletą jest współgranie z wnętrzem, a także ścianą na którą są wysuwane. Stworzą atmosferę intymności, przepuszczając jednocześnie odpowiednią ilość światła. Do wyboru możliwe są motywy dekoracyjne i ujmujące prostotą oraz pięknem uchwyty. Dodatkowym rozwiązaniem jest montaż pneumatycznego siłownika, który sprawi, że drzwi podczas zamykania będą w cichy sposób domykane. Na stronie swissliniger.pl odkryjemy oryginalne, proste, a zarazem nowoczesne produkty tej marki, które oczarują każdego.

Zegar ścienny, jako niezwykle ważny element wystroju

Zdecydowanie nie można powiedzieć, że godzina zegarów na ścianę wybiła właśnie teraz. Bardziej skłanialibyśmy się ku powiedzeniu, że swój okres świetności mają one już za sobą. Aktualnie każdy z nas posiada przynajmniej kilka urządzeń odmierzających czas, z których można bardzo szybko odczytać godzinę oraz różne inne informacje. Obecnie zegar ścienny pełni natomiast funkcję dekoracyjną i jeśli chodzi o to zastosowanie, to zdecydowanie jest nadal potrzebny. W tym artykule chcieliśmy przedstawić zegar ścienne właśnie od tej strony i zwrócić uwagę na ich niewątpliwy potencjał, jeśli chodzi o dopełnianie aranżacji wnętrza.

Spójność przede wszystkim

Zegar ścienny może być fantastyczną ozdobą, jednak nadal trzeba pamiętać, aby cały wystrój pozostawał spójny. Chodzi tutaj głównie o wyważenie proporcji oraz odpowiednie dopasowanie epok. W nowoczesnych wnętrzach warto wybrać designerskie zegary, których aktualnie nie brakuje. Producenci dbają o to, aby ich oferta obfitowała w jak najbardziej unikalne zegary ścienne, a pomysłowość jest tutaj areną do rywalizacji. Oczywiście istnieją sklepy z zegarem ściennym dla ludzi przywiązanych do klasyki i minimalizmu, którzy stawiają bardziej na subtelne wzory i stonowaną kolorystykę. W tym przypadku wszystko zależy od indywidualnych preferencji domowników oraz od możliwości, jakie daje na pomieszczenie.

Powrót do przeszłości

Obecnie dosyć popularnym nurtem związanym z wybieraniem zegara ściennego do salonu jest powrót do wzorów z zamierzchłych epok. Doskonałym tego przejawem jest rosnąca popularność zegarów z kukułką oraz monumentalnych wręcz zegarów stojących, często przypominających swoją wielkością szafę. Jeśli chodzi o te pierwsze, to obecnie bardzo często posiadają one wewnątrz elektryczne mechanizmy. Wszystko ze względu na wygodę – ciągłe nakręcanie zegara z pewnością po pewnym czasie stałoby się uciążliwe. Oldschoolowym zegarom ściennym nie można zarzucić natomiast braku nawiązania do oryginalnych stylów w przypadku estetyki. Wiele z nich zostało wykonanych z wyjątkową dbałością o szczegóły i precyzją odwzorowania do tego stopnia, że niektóre modele bardziej przypominają dzieło sztuki, niż urządzenie codziennego użytku.

Niezależnie od tego, jaki zegar ścienny wybierzemy, warto zwrócić uwagę na niego pod kątem estetyki. Mogłoby się wydawać, że jest to niezbyt znaczący element, który gdzieś tam wisi sobie na ścianie, jednak musicie nam wierzyć, że odgrywa znaczącą rolę, jeśli chodzi o wystrój pomieszczenia, Dodatkowo z wybranym zegarem ściennym musi także wiązać się akceptacja ze strony kupującego i domowników, wszak jest to element, który będzie przez nich oglądany niemalże każdego dnia przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Jak uporządkować swoją łazienkę

0

Można nie mieć idealnej łazienki, ale bez względu na to, jak mała, nieporęczna lub nietypowa jest przestrzeń przeznaczona na łazienkę, zawsze można zrobić kilka prostych kroków, aby uczynić ją tak uporządkowaną i funkcjonalną, jak to tylko możliwe. A jeśli mamy wspaniałą łazienkę i nie bardzo wiadomo, jak najlepiej ją wykorzystać, przydadzą się podstawy organizowania. Oto wszystko, co musimy wiedzieć o tym, jak zorganizować swoją łazienkę.

Dlaczego powinniśmy organizować łazienkę

Korzyści z dobre zorganizowanej łazienki wykraczają poza estetykę. Oczywiście łazienka, w której wszystko jest schludnie wygląda, jest również łatwiejsza w użyciu. Kiedy potrzebujemy sięgnąć po jakieś konkretne wyposażenie łazienek, łatwiej będzie je znaleźć, jeżeli w łazience będzie porządek a z szafki, po jej otwarciu, nie będą się wysypywać całe stosy kosmetyków i środków czystości. Zorganizowana łazienka jest również bardziej relaksująca – o wiele lepsza niż zabałaganiony prysznic, w którym butelki szamponu i mydła ciągle spadają na stopy, lub, co gorsza, puste opakowania zalegają na pułeczkach i zbierają brud, dodatkowo utrudniając wybranie konkretnej butelki, kiedy oczy są zamydlone.

Przede wszystkim – usunąć zbędne przedmioty

Bez względu na to, jaki rodzaj przestrzeni planujemy zorganizować, zawsze dobrze jest rozpocząć od pozbycia się zbędnych przedmiotów. Wyposażenie łazienek potrafi się bardzo szybko rozrastać, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, co jest absolutnie niezbędne, a co można z łazienki usunąć, by zwiększyć dostępną przestrzeń.

Jeżeli łazienka nie jest zbyt duża, to jej organizowanie najlepiej rozpocząć od odpowiedzenia sobie na pytanie – czy potrzebne są w niej szafki na ubrania? Można je przecież umieścić w garderobie, a szlafroki czy ręczniki z powodzeniem mogą wisieć na strategicznie rozmieszczonych haczykach.

Prysznice i wanny mogą być trudne do utrzymania, ponieważ nie zawsze są budowane z myślą o przechowywaniu wielu przedmiotów, pojemników na kosmetyki i w ogóle calego tego wyposażenia łazienek, które nam się zbiera przez lata użytkowania tego pomieszczenia. Z drugiej strony jednak trzymanie myjki, odżywki, brzytwy, gąbki i innych niezbędnych przyborów w zasięgu ręki jest koniecznością. Na te wszystkie rzeczy przydają się łazienkowe organizery, pod warunkiem jednak że są wykonane bardzo solidnie i stabilnie przymocowane. Popularne przyssawki nie zawsze się sprawdzają i czasami odpadają, dlatego lepiej nie składować na nich zbyt ciężkich przedmiotów.

Płot betonowy cena bywa zaskakująca

0
płot betonowy cena

Można zauważyć naprawdę bardzo łatwo, że w dzisiejszych czasach ludzie decydują się na różnego rodzaju ogrodzenia, ale w ostatnim czasie, zdecydowanie największą popularnością oraz zainteresowaniem, cieszą się niezwykle profesjonalne płoty betonowe. Spośród różnych sposobów grodzenia posesji, naprawdę bardzo wiele różnych zalet wykazuje właśnie płot betonowy. Cena betonu i jego wytrzymałość powodują, że to rozwiązanie jest bardzo często stosowane. Nowoczesne ogrodzenia betonowe w niczym nie przypominają już ponurych i staromodnych konstrukcji. Dzięki bogatej ofercie handlowej zyskały status eleganckiego, a zarazem wielofunkcyjnego ogrodzenia. Płoty z betonu są coraz częściej używane do odgrodzenia posesji prywatnych. Mogą stanowić efektowne uzupełnienie aranżacyjne, a jednocześnie skutecznie chronić każdą posesję, dlatego też nic dziwnego, że ludzie tak chętnie, kupują właśnie płot betonowy. Cena takiego płotu jest bardzo korzystna, przez co jest to jedno z większych zalet tego właśnie ogrodzenia

Charakterystyka ogrodzeń betonowych

Jedną z największych zalet ogrodzeń betonowych jest ich odporność na działanie wszystkich niekorzystnych warunków pogodowych. Beton dobrze znosi intensywne promienie słoneczne, podwyższony poziom wilgoci czy też skrajnie niskie temperatury. Ogrodzenie nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych i może przetrwać w dobrym stanie nawet przez kilkadziesiąt lat. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że montaż ogrodzenia betonowego jest bardzo opłacalny pod względem finansowym. Taka konstrukcja to jednorazowy wydatek, który nie będzie wymagał kosztownej konserwacji ani czasochłonnych napraw. Jeśli zestawimy ze sobą cenę budowy ogrodzenia betonowego z jego żywotnością, wówczas stwierdzimy iż jest to jedno z najbardziej ekonomicznych i wielofunkcyjnych rozwiązań. Warto też pamiętać, że ogrodzenia o całkowitym wypełnieniu zapewniają całkowitą ochronę przed widokiem ze strony osób postronnych. Ponadto skutecznie tłumią hałasy i zwiększają komfort użytkowy każdej posesji. Ogrodzenia z betonu z pewnością będą optymalnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dobrej ochrony. Tego typu konstrukcja jest trudna do sforsowania i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością zapewni większy poziom ochrony niż alternatywne ogrodzenia z siatki czy drewna.

płoty z betonu kosztują czasami nie tak wiele

Co warto wiedzieć o płocie betonowym

Bez wątpienia, zdecydowanie największą oraz najważniejszą zaletą płotów betonowych, jest to, że są one niezwykle odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, a również nawet na najniekorzystniejsze warunki atmosferyczne. Nie ważne, czy za oknem jest deszcz, śnieg, czy też niezwykle niska, bądź wysoka temperatura, nie musimy się martwić o to, że nasz płot zostanie zniszczony. Również niezwykłą zaletą jest to, że płot betonowy, jest naprawdę bardzo łatwy w utrzymaniu, ponieważ płot z betonu nie wymaga kompletnie żadnych zabiegów konserwacyjnych, dzięki czemu prezentuje się naprawdę rewelacyjnie przez wiele, wiele lat, także decydując się na płot betonowy, bez wątpienia inwestujemy w przyszłość.

Słupki ogrodzeniowe na posesji – jak je dobierać?

0
słupki ogrodzeniowe

Solidne ogrodzenie musi składać się z określonych elementów. Bez nich niemożliwe jest równe ustawienie przęseł. Podstawowe elementy o jakich nie wolno zapominać, są przede wszystkim słupki ogrodzeniowe. Muszą być one dopasowane do rodzaju podłoża i do wybranego rodzaju materiału oraz całej estetyki. Słupki zależnie od całości ogrodzenia możemy wybrać drewniane, metalowe, murowane oraz betonowe. Należy również pamiętać o bardzo ważnej rzeczy- dolną część słupka, która może mieć kontakt z ziemią, musimy koniecznie dodatkowo zabezpieczyć, np. owijając papą lub smarując lepikiem

Najczęściej spotykane słupki ogrodzeniowe

Większość elementów jest uniwersalna. Jeśli natomiast chodzi o te najbardziej podstawowe sposoby grodzenia na przykład siatka czy sztachetami drewnianymi to najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jednego ze słupków o różnych średnicach: 38 mm, 42 mm, 48 mm, 60 mm. Na bardzo szerokim rynku można napotkać również słupki ogrodzeniowe o większych średnicach niż 60 mm. Warto jednak wiedzieć, że jeśli wybierzemy te większe to będą one również wyglądały na bardziej masywne. To zatem może nie dać nam zbyt estetycznego wyglądu. Jeśli natomiast chcielibyśmy wybrać ogrodzeniowe słupki innego kształtu na przykład kwadratowe to są one najczęściej spotykane  w rozmiarach: 40×40 mm, 50×50 mm, 60×60 mm. Możemy również wybrać te kształtu prostokątnego – 60×40 mm. Zarówno te kwadratowe jak i te prostokątne mogą być solidniejsze. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że będą one droższe. Są one jednak niezbędne jeśli chodzi o zamontowanie na nich betonowych przęseł . Wiadomo, że na okrągłych będzie to po prostu niemożliwe.

słupek ogrodzeniowy to dobry wybór

Jaka wysokość będzie odpowiednia?

Wysokość słupka przede wszystkim powinna być dobierana wedle naszego projektu. Ważne jest też to do jakiej wysokości zaplanowaliśmy postawić ogrodzenie. Musimy również pamiętać o tym że kilka centymetrów ogrodzenia musi znaleźć się pod podłożem. Warto również brać pod uwagę wysokość podmurówki czy fundamentów, jeśli oczywiście jest taka potrzeba. Najtańsze słupki ogrodzeniowe są również gorzej zabezpieczone przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych niż te droższe.

Zabezpieczenie na lata

Słupki ogrodzeniowe są bardzo ważnym elementem montażowym wielu rodzajów ogrodzeń. Wszystkie takie słupki nie tylko wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, ale pełnią funkcje stabilizacji i bezpieczeństwa. Musimy również wziąć pod uwagę to, że jeśli zdecydujemy się na tańszy słupek to jakość zabezpieczenia naszego ogrodzenia również będzie dużo niższa. Wśród wszystkich dostępnych opcji, które oferują nam producenci są następujące: pokrywanie minią za pomocą pędzla lub natrysku czy miniowanie zanurzeniowe, malowanie farbą nawierzchniową, cynkowanie oraz inne. Tak naprawdę im droższe, tym lepsze, a zarazem oczywiście skuteczniejsze.