Zerwać z tradycją… ale nie do końca

0

Dzisiaj w szeroko pojętej modzie widać dość specyficzny trend. Mianowicie wszyscy projektanci, architekci, styliści architekci wnętrz preferują sięganie do korzeni, po dawne wzorce, style, jednak jednocześnie nadawanie im współczesnego charakteru…

Nowoczesne lampy inspirowane dawnymi czasami

Kiedy remontujemy mieszkanie, spokojnie znajdziemy style aranżacji wnętrz spełniające wymogi tego oryginalnego trendu. Będzie tu bowiem na pewno świetnie pasował styl klasyczny, klasyczny francuski, industrialny czy eklektyczny. Jak jednak dobrać do tego oświetlenie? Jakie firmy produkują tak oryginalne lampy nowoczesne?

Oświetlenie Ideal Lux – klasyka i nowoczesność

Idealnym przykładem takiej marki jest właśnie Ideal Lux. co warto wiedzieć o tej firmie to fakt, że jej oferta jest niezwykle bogata i interesująca. Znajdziemy tam wiele lamp o znanych kształtach, nawiązujących do dawnych czasów, lecz wykonanych ze współczesnych materiałów. Lampy Ideal Lux świetnie wpasują się w różne style – znajdziemy pośród nich modele idealne zarówno do eklektycznych czy industrialnych wnętrz, jak i do klasycznych francuskich.

Oświetlenie Fabbian – włoska elegancja i zabawa formą

Lampy Fabbian stanowią zaś pewną zabawę kształtem i formą. To pełne elegancji, artystyczne lampy łamiące pewne schematy, osiągające ciekawe kształty. Styl ich wykonania jest jednakże nieco bardziej klasyczny – prosty, solidny i trwały. Z łatwością lampy Fabbian wpasują się one we wszystkie współczesne style. Warto spojrzeć na ich ofertę!

Artykuł powstał we współpracy z ekspertem sklepu z oświetleniem abanet.pl

Wybór mebli do biura – na co zwracać uwagę

0

Sposób aranżacji przestrzeni biurowej przekłada się nie tylko na estetykę wnętrza, ale przede wszystkim na komfort, a poprzez to wydajność pracy przebywających w biurze osób. O czym należy pamiętać wybierając meble do biura i czym kierować się, by spełniało ono swoje funkcje najlepiej, jak to możliwe?

Jak zaaranżować sypialnię zgodnie z zasadami feng shui

0

Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w całym domu. Pragniemy, by było naszym azylem, miejscem wyciszenia i regeneracji sił. Wpływ na jakość naszego wypoczynku ma bez wątpienia sposób zagospodarowania miejsca w sypialni. Stosując się do zasad feng shui, czyli pradawnej praktyki aranżacji przestrzeni, możemy sprawić, że wypoczynek będzie bardziej komfortowy. Feng shui to jednak temat rzeka, dlatego tutaj skupimy się na jej podstawowych zasadach, które można łatwo wcielić w życie, bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu.

Charakterystyka siedzisk modułowych

W branży gastronomiczno-hotelarskiej liczy się elastyczność. Tylko dzięki szybkiemu dostosowywaniu się do niespodziewanych sytuacji można sprostać oczekiwaniom klientów. Dążenie do dynamicznych zmian sprawia, że powstają meble modułowe – odpowiedź na potrzebę ciągłych przeobrażeń. W tym tekście scharakteryzujemy dwa systemy siedzisk modułowych dla HoReCa.

Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej sypialni

0

Stoły i stoliki są nieodłącznym elementem niejednego wnętrza. Obecnie praktycznie w każdym mieszkaniu czy domu znajdują się różne stoliki nocne. Na co zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru? Jaki stolik nocny powinien znajdować się w sypialni?

Fototapety (tapeta) z motywami z bajek do pokojów dziecięcych

0

Dzieciństwo mija w oka mgnieniu, dlatego powinniśmy zapewnić naszym pociechom wszystko, co najlepsze. Również z niezwykłą starannością postarajmy się urządzić ich pokój, aby stał się prawdziwym królestwem małej księżniczki czy małego księcia. Dzieci szczególnie upodobają sobie motywy bajek – dlatego warto za pomocą takich tapet stworzyć dla nich piękną dekorację ścienną.

Zasady, o których warto pamiętać przy dbaniu o kostkę brukową

0

Ładna, estetyczna, ułożona wedle wzoru, który wybraliśmy z architektem. Następnie wyszukane materiały, wybór tych najlepszych, trwałych – idealnych pod nasz gust. Na pewno po ułożeniu kostki brukowej przed domem, na którą wydaliśmy niemałe pieniądze chcemy, by stale świetnie wyglądała i gwarantowała nam jakość przez najbliższe lata. Dlatego trzeba odpowiednio o nią zadbać, korzystając ze sprawdzonych metod!

Każdy materiał wykończeniowy nie powinien być pozostawiony sam sobie. Stawiając taras z desek, pamiętamy, aby go impregnować co rok, dwa. Płot również malujemy odpowiednimi farbami, które gwarantują piękny wygląd. Nie inaczej jest w przypadku kostki brukowej. Ona też chce być dopieszczona, aby mogła długo cieszyć oko! Od czego zacząć?

Impregnacja przede wszystkim!

Pierwsze o czym warto pomyśleć zaraz po rozłożeniu kostki brukowej to jej odpowiednia impregnacja. Pozwoli to zachować jakość warstwy wierzchniej, ale również ułatwi późniejsze czyszczenie, które będzie szybkie! Jednak pamiętać trzeba, aby regularnie stosować chemię do impregnowania tej powierzchni, nie jest to jednorazowa akcja, a powinna wejść nam w nawyk. Takie środki nie są drogie, a wydajne i duże baniaczki pozwolą na długie korzystanie. Tego typu środki można znaleźć m.in. od vbvsweden.com.

Zamiatanie kurzu i dbanie o ład

Może to wydać się błahe, ale zamiatanie kurzu również jest niezbędne do utrzymania doskonałej jakości kostki brukowej. Usuwanie nieczystości, liści, materiałów organicznych jest ważne, ponieważ mogą one wchodzić w głąb porów kostki i pozostawiać trwały ślad (np. zmieniać kolor), dlatego miotełka będzie tutaj szybkim i dobrym nawykiem.

Czyszczenie odpowiednią chemią

Nie można zapominać, że poza impregnowaniem i zamiataniem powierzchni, czasami trzeba użyć środków chemicznych. Czyszczenie kostki brukowej to nie taka ciężka sprawa, ale należy przestrzegać pewnych zasad. Po ulewach (deszcze są kwaśne i wchodzą w reakcje z materiałami), myciu auta kosmetykami, trzeba usunąć wszelkie ślady z kostki brukowej. Sama woda to dobry początek, jednak też niewystarczający proces. Należy go wzbogacić o środki, które będą oczyszczać rowki, chronić powierzchnię materiału i dbać przede wszystkim o kolor!

Nie mamy wątpliwości, że taki proces pielęgnacyjny sprawi, że przez długi czas kostka będzie gwarantować jakość i piękny wygląd!

Naczynia do zadań specjalnych

0
Naczynia do zadań specjalnych

Organizacja profesjonalnej kuchni restauracyjnej wymaga przede wszystkim nakładu finansowego na sprzęty, które powinny być najwyższej jakości i posiadać praktyczne rozwiązania. Wielu restauratorów przeznacza krocie właśnie na zakup odpowiednich kuchni, grillów oraz lodówek, aby móc przygotowywać dania z górnej półki. Ogromne znaczenie ma również wybór dobrych jakościowo naczyń, w których gotuje się i piecze.

W przypadku kuchni francuskiej, ciężko wyobrazić sobie restaurację bez dobrej jakości brytfanny. Takie naczynie pozwala bowiem na przygotowanie różnego rodzaju potraw:

  • dań kuchni jednogarnkowej, opartych na warzywach i mięsie, duszonych na wolnym ogniu przez wiele godzin,
  • gulaszów i dań wegetariańskich, składających się z pieczonych lub duszonych warzyw,
  • pieczonych mięs i ryb,

Marzeniem każdego kucharza jest wysokiej jakości brytfanna Staub, która jest żeliwna, solidna, odporna na przypalenia i jednocześnie niezwykle ładna. Firma od wielu lat produkuje brytfanny najwyższej jakości, które służą kucharzom przez lata i pozostają w nienaruszonym stanie. Brytfanna Staub charakteryzuje się przede wszystkim doskonałej jakości żeliwem, które pokryte jest kilkunastoma warstwami emalii bezpiecznej do użytku z pożywieniem. Taka emalia zapobiega przywieraniu żywności, nawet przy wielogodzinnym pieczeniu. Poza tym, w pokrywie brytfanny znajduje się system rowków, w których gromadzi się gorąca para, cyrkulując następnie w dół, z powrotem do potrawy. Dania przygotowywane w nich są bardzo soczyste i miękkie.

Przewaga nad innymi naczyniami

Brytfanna Staub stworzona została we współpracy ze światowej klasy francuskimi kucharzami, którzy przekazywali firmie najważniejsze sugestie i testowali kolejne propozycje. Poza tym cechuje ją piękny wygląd. Brytfanny można kupić w różnych kolorach i kształtach i dopasować je do wyglądu swojej profesjonalnej kuchni.

Wielu kucharzy preferuje takie żeliwne lub ceramiczne brytfanny ponad najnowocześniejsze garnki ze stali szlachetnej, ponieważ pozwalają one na zachowanie naturalnego smaku potrawy, a niekiedy nawet ją uwydatniają. Poza tym, w brytfannie można również piec, co jest spory udogodnieniem. Przez wiele godzin, danie dusi się we własnych sokach i jest miękkie oraz niezwykle soczyste. Szukając garnków do takiej kuchni, można już zdecydować się na te stalowe, ponieważ są praktyczne, jedzenie nie przywiera do ich ścianek, a dno jest bardzo grube i zapobiega przypaleniom.

Wybierając zestaw garnków, koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • dopasować ich ilość oraz pojemność do potrzeb – kuchnia zazwyczaj potrzebuje garnków sporych i pojemnych, jednakże przydadzą się też te niewielkie,
  • grubość dna – najlepsze są garnki o bardzo grubym dnie, ponieważ dania nigdy nie przywierają do dna,
  • szczelność pokrywki – cały sukces zależy od odpowiedniej wilgotności w garnku.

Wielu producentów oferuje profesjonalnym kuchniom całe zestawy naczyń, w skład których wchodzą garnki, brytfanny, patelnie oraz wiele innych akcesoriów. Dzięki takiej ofercie można zakupić naczynia najwyższej jakości i otrzymać dodatkowo spory upust cenowy.

Dlaczego warto zdecydować się na meble wykonane z litego drewna

Dlaczego warto zdecydować się na meble wykonane z litego drewna

Lite drewno wciąż święci triumfy mimo tego, że przemysł meblarski wypracował wiele alternatywnych, tańszych, wygodniejszych i przecież czasem równie efektownych rozwiązań. Mimo to nie umiemy oprzeć się urokowi litego drewna. Dlaczego warto zdecydować się na meble wykonane z tego materiału? Oto zalety litego drewna i mebli, w których produkcji zostało użyte.

10 roślin na zacieniony balkon

10 roślin na zacieniony balkon

Marzysz o pięknym balkonie udekorowanym wielokolorowymi kwiatami, ale Twój taras jest usytuowany od strony północnej? Martwisz się, czy zacienione stanowisko nie wpłynie źle na rozwój roślin? Sprawdź, jakie gatunki sprawdzą się na balkonach, do których nie dociera wiele promieni słonecznych!