Meble pasujące do industrialnego stylu

0
Meble pasujące do industrialnego stylu

Minimalistyczny styl industrialny ma swoje początki w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Z powodu kiepskiej sytuacji gospodarczej zostało wiele pustych lokali przemysłowych. W pewnym momencie zaczęto zagospodarowywać te puste powierzchnie. Z czasem narodził się całkowicie nowy styl, który na dobre przyjął się w świecie projektantów wnętrz.

Zyskiwanie popularności przez styl industrialny

Industrialny nurt w pewnym czasie zaczął być wykorzystywany w wnętrzach prywatnych i publicznych. Przyjął się w aranżacji dyskotek, pubów, biur. Co więcej stał się bardzo popularny podczas urządzania mieszkań, i to nie tylko tych z ogromną przestrzenią, ale również mniejszych, nie wyłączając kawalerek. Dość łatwo stworzyć industrialne lub loftowe wnętrze w starych kamienicach. Przeważnie są to duże, przestronne pokoje, z dużymi oknami i często nawet wysokim sufitem (wyższym niż w nowym budownictwie). Okazuje się, że styl ten cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że niektóre firmy budują i oferują nowe mieszkania i pomieszczenia handlowo – usługowe wybudowane na wzór starych hal produkcyjnych lub fabryk. A co jeśli nasze mieszkanie nie jest dużych wymiarów, a bardzo nam się podoba wnętrze urządzone na ten styl?

Mniejsze powierzchnie urządzone na styl starej fabryki

Nie jesteśmy na straconej pozycji w realizacji swoich planów. Trzeba przeanalizować, co jest cechą charakterystyczną industrialnego stylu i spróbować wpasować te elementy w nasze cztery kąty. Gdyby tak wypunktować parę głównych detali składających się na ten wzorowany na starych fabrykach styl, to z pewnością konieczne jest wspomnieć o kolorystyce. Na pewno nie na miejscu byłyby pstrokate, bardzo żywe kolory. Wręcz przeciwnie, dominującym kolorem są dość delikatne kolory szarości, bieli, beżu z dodatkami czerni, brązu lub czerwieni. Kolory te mają swoje korzenie w naturalnym betonie, czerwonej cegle lub drewnie. Są to materiały budowlane, które spotkać można w każdej starej hali produkcyjnej lub fabryce.

Poszczególne elementy pomieszczenia

Rozkładając na części pierwsze jakiekolwiek pomieszczenie, w każdym jest:
– sufit – najlepszy to naturalny, jasno – szary beton; drewniane deski lub belki z prawdziwego albo imitowanego drewna; napinany sufit,
– ściany – naturalny beton lub tynk albo tapeta industrialna (stylizowana na stary wzór, w barwie stali, rdzy, z efektami przetarcia kolorów, imitacja struktury betonu lub drewna). Ciekawym dodatkiem może być również ściana z czerwonej cegły,
– podłoga – idealnie sprawdzi się drewno ( w zależności od reszty wnętrza i upodobań może być jasne lub ciemne). Zamiast drewna można zamontować panele o niejednorodnej kolorystyce i zaburzonej strukturze. Ciekawym dodatkiem może się okazać dywan w stylu industrialnym lub loftowym (na przykład z wzorem betonu lub postarzanych desek). Oprócz tego, że powinien pasować do fabrycznego stylu, musi dobrze komponować się z kolorem podłogi,
– oświetlenie – w tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzi się zwykła żarówka na kablu, który niekoniecznie musi być schowany w ścianie albo na ozdobnym sznurku. W zależności od tego czy chcemy lampy wiszące czy stojące, mogą one być wykończone metalowym kloszem,
– meble – niektórzy decydują się na stare, używane meble, które oczywiście pasują do urządzonego przez nas mieszkania lub lokalu. Inni wolą kupić nowe meble z elementami drewna, szkła i metalu. Ciekawą propozycją jest na przykład duży stół z drewnianym blatem i metalowymi nogami. W podobnym tonie można dokupić szafkę lub komodę. Spory wybór możesz znaleźć w sklepie platformamebli.pl.

W tym artykule omówiliśmy tylko niektóre elementy pomieszczenia, które jeśli są właściwie urządzone, to uda nam się uzyskać jego industrialny klimat. Popularne są jeszcze inne rozwiązania, które kształtują wnętrze w tym stylu, ale o nich wspomnimy w innym artykule.

Jakie płytki na schody wewnętrzne?

Jakie płytki na schody wewnętrzne

Przy wykańczaniu schodów wewnętrznych w domu warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału. Możesz zdecydować się przy tym na płytki gresowe, terakotowe, klinkierowe albo drewnopodobne. Sprawdź wspólnie z Infobudowa.pl, czym różnią się od siebie i jakie kryteria przyjąć, by wybrać rozwiązanie na schody wewnętrzne odpowiadające Twoim wymaganiom.

Płytki na schody wewnętrzne – gresowe, z terakoty, klinkierowe

Schody wykończone płytkami są uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdza się niemal w każdym przypadku. Poza tym masz do wyboru tyle różnego rodzaju produktów wykończeniowych, że uzyskujesz możliwość dowolnego kształtowania wyglądu i specyfikacji schodów.

Płytki ceramiczne na schody wewnętrzne to najczęściej wybierane kafelki, jakie są stosowane jako okładzina schodowa. W kategorii tej wymienić można płytki:

 • gresowe,
 • terakotę,
 • klinkierowe.

Najczęstszym wyborem są przy tym płytki gresowe na schody wewnętrzne, które jednak nie mogą być wykonane z gresu porcelanowego z uwagi na ryzyko poślizgu. Gres jest materiałem formowanym z kamionki szlachetnej, stanowiącej mieszaninę kwarcu, kaolinu i różnych dodatków. Jest prasowany i wypalany w piecach nagrzewających się do temperatury około 1250 stopni Celsjusza, co nadaje mu bardzo wysoką trwałość. Płytki gresowe na schody wewnętrzne mają niską nasiąkliwość i łatwo się je czyści. Mogą one imitować naturalny kamień, w kolorze głównie beżowym i szarym.

Terakota na schody wewnętrzne to płytki kamionkowe o gładkiej powierzchni, dlatego łatwo je utrzymać w czystości. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza na ścieranie. Płytki terakotowe występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Możesz też wybrać klinkierowe płytki na schody wewnętrzne, które mają tak samo dużą wytrzymałość, ale i wysoki naturalny poziom antypoślizgowości dzięki matowej powierzchni. Występują w wielu wersjach kolorystycznych i nie wymagają impregnacji.

We wszystkich wskazanych przypadkach kafelki na schody wewnętrzne powinny być sprzedawane w zestawach do wykończenia właśnie takiej powierzchni. Wówczas otrzymujesz w zestawie przygotowane do użycia:

 • stopnice,
 • podstopnice,
 • noski,
 • cokoły.

Nie musisz przycinać każdej płytki po kolei i szlifować, by móc je wykorzystać w praktyce. Dodatkowo wiele płytek ceramicznych na schody ma ryflowania, które zwiększają antypoślizgowość stopni.

Płytki na schody wewnętrzne drewnopodobne

Ciekawym, estetycznym sposobem wykończenia schodów będzie wykorzystanie w ich przypadku płytek drewnopodobnych na schody wewnętrzne. Sprawdzają się one zwłaszcza wtedy, gdy na kolejnych piętrach domu masz położony parkiet czy panele podłogowe. Do tego warto dobrać drewnianą lub drewnopodobną balustradę, by stworzyć spójną kompozycję.

Płytki drewnopodobne na schody wewnętrzne z powodzeniem zastępują naturalne drewno, ale są tańsze i nie wymagają okresowej impregnacji dla zachowania znakomitego wyglądu. Można je myć dokładnie takim samym detergentem jak płytki ceramiczne na podłodze. Imitują drewno, ale są pozbawione jego wad, jak np. miękkość czy nasiąkliwość.

Ścieralność i antypoślizgowość płytek

Niezależnie od tego, czy wybierzesz gres czy płytki drewnopodobne, klinkier lub płytki ceramiczne na schody wewnętrzne, musisz zwrócić uwagę na ich ważne parametry. Punktem wyjścia powinno być to, by schody były po prostu bezpieczne w użytkowaniu i trwałe. Kolor czy deseń na płytkach są kwestiami drugorzędnymi.

Sprawdź przed zakupem płytek na schody wewnętrzne takie parametry, jak:

 • Stopień antypoślizgowości – powinieneś wybierać płytki z kategorii co najmniej od R9 wzwyż.
 • Klasa ścieralności – płytki na schodach są mocno eksploatowane, dlatego ważne jest, by były odporne na zarysowania i uszkodzenia; dobrze sprawdzą się płytki o klasie ścieralności oznaczonej symbolem PEI 4.
 • Odporność na działanie detergentów – powinny mieć specjalne oznaczenie, które wskazuje, że niestraszne im nawet agresywne działanie środków czystości.
 • Wytrzymałość na zginanie – płytki na schodach będą przenosić obciążenia, dlatego powinny być solidne i trwałe.

Akcesoria wykończeniowe płytek na schody wewnętrzne

Do wykończenia schodów z płytek trzeba mieć jeszcze odpowiednie akcesoria. Potrzebne będą przy tym takie elementy jak:

 • listwy narożnikowe,
 • listwy cokołowe.

Potrzebne będą fugi, które pozwolą na połączenie ze sobą kolejnych płytek na stopniach schodów.

Jakie wiertła, otwory pod nitonakrętki?

0
nitonakrętki

Nitowanie za pomocą wszelkiego rodzaju nitownic (ręcznych, pneumatycznych, akumulatorowych) to coraz częściej stosowane rozwiązanie przez amatorów oraz profesjonalistów wykonujących trwałe łączenie wszelkiego rodzaju materiałów. Podczas prac wykorzystać można nity lub ich specyficzną odmianę – nitonakrętki, które bierzemy dzisiaj an tapet.

Czym są nitonakrętki?

Zanim przejdziemy do tematu związanego z przygotowywaniem otworów pod nitonakrętki, warto pokrótce wyjaśnić, czym cechuje się ten element złączny. Jest to rodzaj nitu rurowego, który ma gwintowaną wewnętrznie część. Z tego powodu wykonywany jest do łączenia cienkościennych elementów, w przypadku których nie ma możliwości nagwintowania otworu. Na rynku znaleźć można szeroki wybór tego typu produktów, przez co stanowią bardzo uniwersalne rozwiązanie – zamknięte, otwarte, stalowe, aluminiowe… Nitonakrętki (różne rodzaje) kupisz na www.incop.pl, w sklepie znaleźć można także odpowiednie do nich nitownice, co znacząco usprawnia proces zakupowy. Klasyczna nitonakrętka, bez względu na typ, składa się z 3 części: kołnierza, części gwintowanej oraz niegwintowanej. Ma to wpływ na sposób jej montażu, który opisano poniżej.

Jak montuje się nitonakrętki? Co warto wiedzieć o otworach pod nitonakrętki?

Montaż nitonakrętek jest stosunkowo prosty, zwłaszcza gdy dysponuje się profesjonalnym sprzętem. Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiedniego otworu w materiale, bardzo ważne jest, aby był wykonany pod kątem prostym do płaszczyzny materiału. Najlepiej rozplanować je i oznaczyć za pomocą centrycznego punktaka Dzięki temu element złączny będzie mógł być prawidłowo i prosto zamontowany. Wielu ekspertów zaleca, aby wiertło miało rozmiar o około 0,008 cm większy niż nit. Podczas wykonywania otworów w załączonych materiałach bardzo ważne jest także skontrolowanie, czy grubość materiału jest zgodna z zasięgiem ucisku danego elementu złącznego – informacje te znaleźć można w karcie katalogowej produktu.

Gdy otwór pod nitonakrętkę jest prawidłowo przygotowany, można przejść do dalszych prac, które obejmują:

 • montaż nitonakrętki w trzpieniu nitownicy (nagwintowania część od strony kołnierza),
 • umieszczenie trzpienia z nitonakrętką prostopadle we wcześniej przygotowanym otworze,
 • zaciągnięcie nitonakrętki w efekcie jej odkształcenia z drugiej strony materiału,
 • wykręcenie trzpienia z nitonakrętki.

Jakie wiertła wykorzystuje się podczas montowania nitonakrętek?

Wybór wiertła wykorzystywanego podczas wykonywania otworów do nitowania należy oprzeć wszystkim na tym, w jakim materiale będą wykonywane. Na rynku znaleźć można rozwiązania do metalu, drewna czy gresu. Różnią się między sobą materiałem wykonania czy wyżłobieniami dla zapewnienia maksymalnie komfortowej i efektywnej pracy. Bardzo często do nitowania wykorzystuje się rozwiązania dwustronne, które są niezwykle praktyczne. Ponadto bardzo ważne jest sprawdzenie dopasowania elementu do danej wiertarki, poprzez właściwy dobór uchwytu. Warto stawiać na modele renomowanych marek, które będą trwalsze i precyzyjne – ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny podczas wykonywania otworów do nitowania.

Meble włoskie do salonu – jak urządzić piękny i funkcjonalny pokój dzienny?

0
Meble włoskie do salonu

Marzysz o salonie, w którym zrelaksujesz się lub spędzisz miło czas z rodziną i gronem przyjaciół? Chcesz, żeby był maksymalnie funkcjonalny i komfortowy, a przy tym prezentował się niezwykle ekskluzywnie i stylowo. W takim razie wypełnij go włoskimi meblami, których atuty estetyczne i użytkowe będziesz doceniać przez wiele długich lat. Przekonaj się, dlaczego meble włoskie do salonu to rozwiązanie cenione przez ludzi na całym świecie już od blisko wieku.

Dlaczego włoskie meble do salonu to znakomity pomysł?

Włoski design cieszy się uznaniem w wielu branżach, nie tylko w meblarstwie –włoska moda czy włoskie samochody uchodzą za najbardziej gustowne i eleganckie na świecie na przestrzeni wielu dekad. W meblarstwie możesz liczyć na to, że włoskie zróżnicowane pod kątem stylistycznym włoskie rozwiązania pozwolą Ci zaaranżować salon dokładnie tak, jak sobie to wyobrażasz.  Kupując włoskie meble do salonu, zapewniasz, stawiasz ponadto na rozwiązania, które gwarantują wysoką jakość i naprawdę komfortowe walory użytkowe.

Włoskie meble do salonu – wybierz swój styl

Włoskie meble zdobyły popularność już niemal sto lat temu, w latach 20. XX wieku. Właśnie wtedy projektanci zaczęli czerpać garściami inspiracje z wpływów modernistycznych, które zakładały łączenie wartości estetycznych z użytkowymi. Włosi kochają różnorodność, dlatego włoskie meble do salonu to rozwiązania dla każdego – znajdziesz wśród nich klasyczne, bogato zdobione meble w naturalnych kolorach, idealne w stylach klasycznym czy glamour. Nie brakuje tu też minimalistycznych rozwiązań w prostych, geometrycznych kształtach i pastelowych kolorach, które sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach salonu.

Włoski salon – jakie meble w nim umieścić?

Włoskie meble pozwolą Ci urządzić swój salon nie tylko gustownie, ale przede wszystkim funkcjonalnie. Każdy element, który się w nim znajdzie, doskonale spełni swoją rolę i sprawić, że spędzanie czasu w pokoju dziennym oraz przechowywanie różnych przedmiotów staną się znacznie wygodniejsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Jakie meble włoskie umieścić w salonie, aby stał się on Twoim ulubionym pomieszczeniem w całym domu?

 • Sofy i fotele – to najważniejszy mebel w salonie. Włoskie sofy są miękkie i wygodne, pokryte trwałą i przyjemną w dotyku tapicerką. Do sofy warto dobrać też pasujące fotele, aby podczas spotkań dla nikogo nie zabrakło miejsca.
 • Szafki RTV – nowoczesne lub klasyczne rozwiązania pozwolą Ci swobodnie dopasować ten mebel do wystroju salonu.
 • Stoły rozkładane do salonu – rozkładany stół w stylu włoskim świetnie sprawdzi się szczególnie w niewielkim salonie. Możesz rozłożyć go na czas spotkania z rodziną lub przyjaciółmi, by następnie schować go, aby nie zajmował wiele miejsca. Do stołu warto dobrać pasujący zestaw wygodnych krzeseł.
 • Komody i regały – włoskie komody i regały to niezwykle funkcjonalne meble, w których z łatwością przechowasz przedmioty codziennego użytku lub wyeksponujesz na nich elementy dekoracyjne. Dzięki różnorodnej stylistyce bez problemu dobierzesz model pasujący do estetyki salonu.
 • Szafa – salon to zapewne największe pomieszczenie w Twoim domu, więc warto właśnie tam postawić elegancką włoską szafę, które zapewni Ci dużo miejsca na przechowanie odzieży i innych rzeczy.

Gdzie kupić włoskie meble do salonu?

Włoskie meble to jedna z najlepszych inwestycji w piękny i wygodny salon. Dlatego warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, które zagwarantują Ci jakość, trwałość, ergonomię, pojemność szafek i szuflad oraz przede wszystkim ekskluzywni, elegancki design. Jeśli zależy Ci właśnie na tym, wybierz meble włoskie do salonu italiastyle.pl

Płytki ścienne dla każdego

płytki dekoracyjne

Prace wykończeniowe pod wieloma względami są najważniejszym etapem remontu. To wtedy tak naprawdę ustala się styl w jakim będzie wyremontowane pomieszczenie, a także dba się o ogólną estetykę i funkcjonalność. Niezwykle istotne jest także to, aby korzystać z elementów wykończeniowych, które charakteryzują się wysoką jakością.

Jaki prysznic wybrać do łazienki? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

0
Jaki prysznic wybrać do łazienki

Wybór wyposażenia łazienki nie jest prostym zadaniem — tym bardziej że zakupione sprzęty mają nam towarzyszyć przez wiele lat. Dotyczy to również pryszniców. Na rynku dostępne są bardzo różnorodne modele, stworzone z myślą o rozmaitych potrzebach użytkowników, a także rodzajach wnętrz, w jakich mają być umieszczone. Jaki prysznic wybrać, by był funkcjonalny, wygodny i niezawodny?

Prysznic do małej i dużej łazienki

Dostępne obecnie prysznice to rozwiązania niezwykle różnorodne. Oprócz klasycznych kabin mogą być to modele bez brodzika, łączone z wanną (dzięki którym nie trzeba wybierać, czy w łazience ma się znaleźć prysznic, czy wanna), a także wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, takich jak deszczownica lub panel do masażu. Wybrany do łazienki prysznic musi być dopasowany przede wszystkim do wielkości oraz układu pomieszczenia.

Do małej łazienki warto wybrać prysznic w formie klasycznej, zaokrąglonej kabiny. Jest ona równie przestronna, co modele kwadratowe, ale zajmuje mniejszą powierzchnię.

Innym rozwiązaniem sprawdzającym się w małej łazience jest prysznic otwarty, bez brodzika. Może być przesłonięty klasyczną zasłonką lub parawanem ze szkła lub plastiku. Rozwiązanie to doskonale się sprawdza w małych łazienkach na poddaszach — prysznic bez podwyższenia, jakim jest brodzik, pozwala na komfortową kąpiel nawet w ciasnych i niskich pomieszczeniach.

Z kolei duża łazienka z prysznicem to miejsce, w którym można zastosować naprawdę ciekawe, nowoczesne rozwiązania. Na uwagę zasługuje przede wszystkim połączenie prysznica i wanny w wydzielonej strefie kąpielowej, bądź rozwiązanie typu „2w1”, będące w praktyce kabiną z wanną zamiast prysznica.

Jak dopasować prysznic do swoich potrzeb?

To, jak dobrać kabinę prysznicową do łazienki zależy nie tylko od jej wielkości, ale także liczby domowników oraz ich wieku i stanu zdrowia. Do szczególnie istotnych kwestii należy również to, jaki brodzik pod prysznic wybrać. Dla singli i młodych par polecane są przede wszystkim modele wykonane z materiałów, które można łatwo utrzymać w czystości, nie tracąc zbyt wiele czasu na sprzątanie. Z kolei rodziny z małymi dziećmi często wybierają prysznice z głębokimi, antypoślizgowymi brodzikami, które mogą pełnić funkcję dziecięcej wanienki oraz miejsca, w którym można zrobić szybkie ręczne pranie.

W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych konieczne jest zastosowanie bezpiecznych, prostych w obsłudze rozwiązań o antypoślizgowych powłokach zapobiegających wypadkom. Dobrze sprawdzają się tutaj prysznice typu walk-in, bez progów i brodzików. Wewnątrz kabiny warto umieścić dodatkowo uchwyt lub poręcz oraz składane siedzisko.

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę?

Wybierając prysznic do łazienki, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na takie materiały, z jakich wykonane są ścianki kabiny i drzwi. Najlepiej, jeśli są one pokryte mocnymi, szklanymi powłokami, których powierzchnia jest odporna na powstawanie zacieków oraz osadzanie się brudu.

W przypadku drzwi trzeba upewnić się, czy ich otwarcie wymaga dużej przestrzeni przed kabiną. Dzieje się tak w przypadku modeli skrzydłowych, które są jednocześnie najwygodniejsze. Może się jednak okazać, że nie sprawdzą się jako element małej łazienki w bloku z prysznicem o niewielkich wymiarach.

Jak wybrać deszczownię?

Deszczownia to urządzenie, które podbija serca osób, które poszukują wyjątkowego komfortu. Umożliwia połączenie kąpieli z relaksującym masażem za pomocą strug wody, a także zapewnia dużą powierzchnię mycia dzięki zastosowaniu talerzy natryskowych o znacznie większej średnicy niż w klasycznych słuchawkach.

Dobra deszczownia powinna mieć możliwość regulacji wysokości talerza oraz kąta nachylenia natrysku. Warto wybierać modele zintegrowane z kolumnami natryskowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest szybkie przełączanie strumienia wody z rączki natryskowej na deszczownię oraz odwrotnie. Należy też pamiętać, by wybierać modele z wysokiej jakości materiałów (ABS, miedź) oraz posiadające funkcję easy clean, dzięki której w talerzu natryskowym nie osadza się kamień.

Zasłony jako dekoracyjny element wystroju wnętrz

0
Zasłony jako dekoracyjny element wystroju wnętrz

Zasłony, które spełniają podstawową wersję w zakresie zasłaniania okien i dawania optymalnej prywatności wszystkim domownikom, mogą stanowić również ważny akcent dekoracyjny całego wnętrza. Nierzadko są ozdobą, ale wpływają również na styl i klimat danej przestrzeni. Jak wybierać zasłony do salonu, sypialni czy dziecięcego pokoju? Jakie wzory wpisują się w obecne trendy aranżacji domowych “czterech kątów”? Dowiedz się więcej już teraz. 

Zasady dekorowania wnętrza zasłonami 

Nie ma wątpliwości, że zasłony mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny wnętrza, natomiast warto dobierać je ze szczególną uwagą. Zasada jest prosta, jeśli w pomieszczeniu króluje mnogość różnych dodatków albo ozdobą są rozmaite kolory, lepiej, żeby zasłony okienne pozostawały stonowane, bez intensywnych wzorów, które mogą sprawiać wrażenie kiczu i wpływać na zbytnie rozproszenie całej przestrzeni. 

Zasłony będą za to doskonałą ozdobą we wnętrzach, w których panuje minimalizm. Te wzorzyste czy w wyróżniających kolorach ożywią pokój, nadadzą przytulnego klimatu i sprawią, że aranżacja nie będzie nudna czy nazbyt sterylna. 

Pamiętaj, że w pokojach o niewielkim metrażu lepiej sprawdzą się zasłony jasne, które optycznie powiększą przestrzeń. Te ciemne mogą być za mroczne i tylko przytłumią i tak niewielkie pomieszczenie. 

Rodzaj zasłon a styl wnętrza

Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się zasłony welurowe. Grube i ciężkie, przyjemne w dotyku, doskonale sprawdzają się we wnętrzach w stylu glamour, ale też tym nowoczesnym i loftowym. Dzisiaj hitem są welurowe zasłony w kolorze musztardowym, granatowym czy butelkowej zieleni. Można postawić również na te w wersji uniwersalnej, w odcieniach bieli czy beżu, które świetnie pasują do każdego pokoju. 

Zdecyduj się również na konkretną długość zasłon. Elegancko wyglądają zasłony długie, aż do podłogi, które najlepiej sprawdzają się w reprezentacyjnych salonach albo w jadalni. W sypialni czy w pokoju dziecięcym z powodzeniem można zastosować zasłonki krótsze, na przykład do wysokości parapetu. Dzięki takiej długości dekoracja okien będzie wyglądać lekko, ale jak najbardziej spełni swoją podstawową funkcję. 

Sztuka układania zasłon 

Niezależnie od tego, jakie zasłony wybierzesz, aby stanowiły one estetyczną dekorację, warto poznać sztukę ich układania. Zasłony mogą luźno zwisać, zakrywając całą powierzchnię okna albo być fikuśnie upięte. Świetną opcją jest upinanie zasłon z dodatkiem taśm, wstążek, chwostów czy plecionych sznurków. Bez problemu znajdziesz również dekoracyjne klipsy do zasłon.

Jeśli zdecydujesz się na zasłony okienne, wybieraj te z najlepszej jakości materiału. Możesz wybierać te mocno przyciemniające, które dobrze blokują silne promienie słońca, jak również te transparentne, które mogą być traktowane jedynie jako dekor. 

Nie zapomnij o regularnej pielęgnacji zasłon. Zwróć uwagę, że na zasłonach gromadzi się spora liczba kurzu, dlatego pierz je przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Aranżacja wnętrz we współpracy z projektantem wnętrz

Aranżacja wnętrz we współpracy z projektantem wnętrz

Aranżacja wnętrz staje się coraz bardziej popularną i znaną usługą na rynku, ale nadal pozostaje pewna grupa osób, które dość niepewnie czują się myśląc o jej zakupie. Dlaczego warto porzucić takie obawy? Kiedy właściwie decyzja o zakupie projektu ma sens?

Razem raźniej: połączcie swoje siły!

Czy mając swoją wizję na mieszkanie lub dom, warto decydować się na usługę projektowania wnętrza? Oczywiście, że tak. Dekorator to profesjonalista, który posiada dużą wiedzę, doświadczenie i często wie, jaki układ mebli dobrze sprawdza się w praktyce. Ty, posiadając ogólną wizję całości masz pewien obraz, do którego chcesz dążyć, ale dopiero gdy połączycie swoje siły, efekt będzie naprawdę doskonały. Tak naprawdę tworzenie projektu wnętrza wymaga współpracy klienta z projektantem, więc nie bój się, że decydując się na taką usługę, stracisz możliwość decydowania o zagospodarowaniu przestrzeni. To dla Ciebie szansa na wyszlifowanie wizji.

Otwarty/-a na nowe? Projekt wnętrza to coś dla Ciebie

Skorzystanie z usługi projektowania wnętrz naprawdę może poszerzyć Twoje horyzonty i otworzyć na nowości. Nawet jeżeli masz w głowie już jakąś wizję i brakuje Ci tylko kilku elementów, rozmowa i konsultacja z profesjonalistą pomogą Ci w zadecydowaniu. Czasami potrzeba drugiej osoby z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i wyczuciem gustu, aby aranżacja stała się naprawdę doskonała. Skorzystanie z usługi projektanta wnętrz daje Ci możliwość skonfrontowania swojej wizji z kimś, kto zna się na rzeczy. Nawet drobne korekty dekoratora mogą sprawić, że całość będzie nie tylko zgrana stylowo, ale i wygodna w praktyce dla wszystkich domowników.

Indywidualne potrzeby, brak czasu i zagubienie

Nie każdy, kto decyduje się na kontakt z projektantem wnętrz ma w swojej głowie wizję tego, w jakim stylu powinno być urządzone jego mieszkanie. Ogromna ilość mebli w różnych estetykach sprawia, że wiele osób gubi się w stylach i nie wie co z czym połączyć. Taki stan rzeczy może spowodować prawdziwy chaos w aranżacji. Aby tego uniknąć warto skonsultować swoje decyzje zakupowe z kimś, kto dobrze zna rynek meblowy i trendy. Brak czasu często stoi na przeszkodzie stworzenia idealnej aranżacji w domu. Zabieganie, stres i nadmiar obowiązków sprawiają, że nie masz już siły biegać po sklepach i zastanawiać się jakie zasłonki będą pasować do welurowej kanapy w kolorze zielonym? Nic straconego,  ponieważ projektant wnętrz obmyśli wszystko dla Ciebie. Planujesz powiększenie rodziny lub zorganizowanie w domu opieki nad chorym jej członkiem? Dekorator może uwzględnić indywidualne potrzeby domowników w swoim planie, aby przygotować wnętrze, które idealnie odzwierciedli to, o czym marzysz.

Może cię zainteresować:

 1. https://projektowaniewnetrz24.eu/aranzacja-wnetrz

Gdzie umieścić klimatyzator – zasady montażu

Gdzie umieścić klimatyzator

Klimatyzacja do domu jest istotnym elementem każdego mieszkania. Podczas upalnych dni ma ona ogromny wpływ na komfort oraz samopoczucie każdego domownika. Jaka klimatyzacja do domu jest najlepsza oraz jakie są zasady jego montażu?

Klimatyzacja a jej prawidłowe umieszczenie

Odpowiednie umiejscowienie klimatyzacji ma zasadnicze znaczenie dla jej prawidłowego działania. Decydując się na montaż tego urządzenia, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach. Otóż klimatyzator należy montować w takich miejscach, w których nic nie zakłóci jego pracy. Najczęściej wiesza się go w pobliżu okien, gdyż w tym miejscu generuje najwięcej ciepłego powietrza. Ważne jest, aby czujnik temperatury nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinien on znajdować się w takim miejscu, w którym temperatura odbiega od temperatury powietrza.

Prawidłowe mieszanie się mas powietrza może być zagwarantowane wówczas, gdy urządzenie klimatyzacji zostanie powieszone pod sufitem. Takie usytuowanie skutecznie zapobiega również efektowi przeciągu skierowanego bezpośrednio na członków rodziny przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu. A to chroni ich od niepotrzebnych infekcji.

Podczas montażu warto też zadbać o to, aby urządzenie nie było zbyt głośne dla otoczenia. Aby zniwelować wydobywający się z niego hałas należy je montować w rogach mieszkania, najlepiej z dala od miejsc odpoczynku.

Od czego zacząć montaż klimatyzatora?

Klimatyzacja domowa to duże udogodnienie, gdyż pobyt w nim jest zawsze komfortowy i przyjemny, niezależnie od wysokości temperatury na dworze. Niemniej, aby móc cieszyć się z prawidłowego działania tego urządzenia trzeba zadbać o prawidłowy montaż. Należy go rozpocząć od powieszenia płyty montażowej, na której to będzie wisiała jednostka wewnętrzna. Następnie trzeba wywiercić otwory na instalację freonową oraz odprowadzenia skroplin. Przy montażu należy odginać instalację freonową zgodnie ze wskazówkami, które są podane w instrukcji. Niedopatrzenie bardzo często kończy się tym, że dochodzi do trwałego uszkodzenia tej instalacji. A co za tym idzie dochodzi do uszkodzenia urządzenia. Aby do tego nie doszło należy na samym początku wygiąć przewody do siebie. Kolejnym krokiem jest ich zgięcie pod kątem 90 stopni. Należy unikać uniesienia instalacji do góry, a następnie wygięcia jej, gdyż wówczas może dojść do jej skręcenia, co uniemożliwi przepływ czynnika chłodniczego.

Kolejną czynnością jest wykonanie połączenia kielichowego. Prace te należy wykonywać bardzo starannie, gdyż w przeciwnym razie może dojść do nieszczelności. W następnej kolejności należy zadbać o właściwie zabezpieczenie instalacji freonowej. Musi ona być dobrze zabezpieczona na połączeniach, aby nie doszło do skraplania się wody.

Bardzo dobrym wyborem są wysokiej jakości urządzenia (klimatyzatory) marki DAIKIN, które potrafią służyć niezawodnie przez długie lata.

6 elektronarzędzi, których nie może zabraknąć w twoim domu

0
6 elektronarzędzi, których nie może zabraknąć w twoim domu

W każdym mieszkaniu od czasu do czasu konieczne są drobne naprawy czy też niewielkie remonty. Wiele prac w domu nie wymaga zaawansowanych umiejętności i można je wykonać samemu. Do przeprowadzenia ich  niezbędne są jednak często elektronarzędzia, których zakup może szybko zwrócić się w związku z możliwością zrezygnowania z usług fachowców. Sprawdź, jakie urządzenia zdecydowanie warto mieć w domu.

Wiertarka

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać do przydatności wiertarki. Pod adresem https://elektromag.pl/ można znaleźć urządzenia, które poradzą sobie z wywierceniem otworów m.in. w betonie, kamieniu, cegle czy też drewnie. Ponadto doświadczeni fani majsterkowania używają czasami wiertarki np. do szlifowania. Podczas zakupów warto upewnić się, że wybrane narzędzie nadaje się do planowanych prac. Przykładowo popularne wiertarki udarowe świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku twardych, jak i kruchych materiałów.

Wkrętarka

W wielu domach można znaleźć wkrętarki, których popularność zdecydowanie nie jest przypadkowa. To dość proste narzędzie służy do wkręcania i wykręcania m.in. śrub i wkrętów. Sporą zaletą wkrętarek są łatwo wymienne końcówki, co pozwala na zastosowanie urządzenia w przypadku wkrętów z różnymi zakończeniami. Praktycznym rozwiązaniem może być też wiertarko-wkrętarka.

Młot udarowy

Dzięki młotowi udarowemu można przeprowadzić w domu szereg prac remontowych. Urządzenia ze sklepu online Elektromag można wykorzystać do kucia m.in. w betonie, cegle, kamieniu i drewnie. Dodatkowo taki sprzęt często może okazać się niezmiernie przydatny podczas skuwania posadzki czy też przebijania się przez ścianę. Niekiedy możliwe jest też wkręcanie śrub za pomocą młota udarowego.

Pilarka

W sklepach z elektronarzędziami można znaleźć kilka rodzajów urządzeń służących do cięcia i obróbki. Sporą popularnością w użytku domowym cieszą się przede wszystkim pilarki tarczowe i łańcuchowe. Niektóre modele świetnie sprawdzą się podczas prac w ogrodzie, inna mogą być pomocne w przypadku cięcia betonu. Z tego powodu przed zakupem pilarki należy przyjrzeć się parametrom technicznym sprzętu i opisowi produktu.

Szlifierka

Działanie szlifierki polega na obróbce powierzchni materiałów, które już wcześniej zostały poddane obróbce innymi metodami. Urządzenie przydaje się zatem podczas różnego rodzaju prac wykończeniowych. Można też wykorzystać je np. do usunięcia rdzy z metalu, przecięcia betonu czy też wygładzenia drewna przed malowaniem. Zastosowanie szlifierki w dużej mierze zależy od jej rodzaju.

Wyrzynarka

Przy pomocy wyrzynarki można ciąć m.in. drewno, metal i tworzywa sztuczne. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń możliwe jest wycięcie otworów o nieregularnych kształtach, zygzaków, łuków i figur geometrycznych. Takie elektronarzędzie może przydać się zarówno osobie planującej przeprowadzenie remontu bez pomocy fachowców, jak i majsterkowiczowi z zamiłowania czy też fanowi odnawiania mebli.