Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania?

0
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania?

Aby utrzymać właściwą temperaturę w mieszkaniu trzeba zadbać nie tylko o odpowiednie ogrzewanie, ale głównie o prawidłową izolację pomieszczeń. Ocieplenie budynku to ważna kwestia, jednak należy, również w dużym stopniu przykładać wagę do właściwego zabezpieczenia otworów w ścianach zewnętrznych. Zwłaszcza, jeśli chodzi o drzwi wejściowe do mieszkania. Jak dokonać właściwego wyboru drzwi zewnętrznych? Na co zwrócić przede wszystkim uwagę?

Czym są i czy warto inwestować w drzwi pasywne?

Najważniejszym zadaniem drzwi wejściowych do mieszkania jest jak największe zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Oczywiście większe znaczenie będzie miał ten czynnik w przypadku domów wolno stojących, gdzie bezpośredni wpływ warunków zewnętrznych jest znacznie bardziej widoczny, aniżeli przy drzwiach wewnątrzklatkowych. Mając, więc za cel uszczelnienie wnętrza domu, należy dokonać zakupu drzwi pasywnych, czyli energooszczędnych. Przy tego typu wyborze otrzymamy produkt o zwiększonej odporności na czynniki klimatyczne, które mogą negatywnie wpływać na ogólny bilans energetyczny w domu. Można je poznać po zastosowaniu dodatkowych uszczelek,  zarówno w ościeżnicy, jak i samych drzwiach, a także poprzez zwiększony udział materiału drzewnego w budowie, który jako naturalny izolator,  dodatkowo zabezpiecza mieszkanie przed przenikaniem zimnego powietrza. Koszt takich drzwi może być zwiększony, jednak w ostatecznym rozrachunku, należy pamiętać, że straty związane z utrata ciepła w pomieszczeniu mogą być znacznie wyższe.

Drzwi z blachy, czy drewniane?

Kolejnym czynnikiem, który należy rozpatrzyć przy zakupie drzwi frontowych to rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Tutaj, również ważnym punktem wyjścia jest miejsce osadzenia . Jeśli Klient mieszka w bloku, gdzie drzwi wewnątrzklatkowe są osłonięte od wpływu, np. zimnego powietrza to,  jak najbardziej można zredukować koszty zakupu, poprzez zdecydowanie się na tańszy wariant wykonany z blachy ocynkowanej. Wówczas zaoszczędzone środki można przeznaczyć przykładowo: na drzwi z lepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Natomiast w przypadku drzwi wejściowych do mieszkania poddanego większym wpływom pogody, doradza się zakup towaru wykonanego z naturalnego, litego drewna. Wtedy uzyskuje się zwiększoną pewność zwłaszcza w stosunku do izolacji ciepła. Drzwi z blachy mogą oddziaływać na różnice temperatur między wnętrzem mieszkania, a powietrzem na zewnątrz, dając efekt skraplania się po cieplejszej stronie, co stanowczo nie jest pożądanym efektem.

Producenci drzwi zewnętrznych przedstawiają bogaty w wybór asortyment  z najróżniejszymi nowinkami, modelami i atrybutami. Najważniejsze w tym wszystkim dla Klientów jest określenie własnych wymagań. Przy zakupie drzwi często błędnie kierujemy się ceną produktu bez większego zgłębienia tematu budowy drzwi. Warto przed podjęciem decyzji dopytać, bądź doczytać na branżowych portalach, jak powinny być zbudowane drzwi frontowe żeby spełniały w właściwy sposób swoje zadanie i mogły służyć w dłuższym okresie zabezpieczając we właściwy sposób domostwo.

Grzejniki Viessmann – optymalne rozwiązanie dla Twojej łazienki

0
Grzejniki Viessmann – optymalne rozwiązanie dla Twojej łazienki

Kiedy decydujemy się na remont naszej łazienki, wybór nowych grzejników łazienkowych nie zawsze jest zadaniem prostym. Z jednej strony musimy zdecydować się na rozwiązanie, które estetycznie będzie pasowało do naszej koncepcji, z drugiej – będzie skutecznie ogrzewać całe pomieszczenie, z trzeciej zaś – zaliczy się do tych solidnych i przez lata skutecznie będzie pełnić swoje funkcje. W takim przypadku warto zdecydować się na markę Viessmann.

Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu – o czym warto pamiętać?

0
Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu - o czym warto pamiętać?

Oświetlanie zarówno okolic naszego domu, jak i samego ogrodu, jest w Polsce rozwiązaniem coraz bardziej popularnym. Trzeba pamiętać, że to nie tylko wspaniały efekt wizualny, ale i praktyczne rozwiązanie. Sprawdzi się idealnie, gdy zapragniemy urządzić przyjęcie w naszym ogrodzie, zapewni również komfort i bezpieczeństwo, gdy zdecydujemy się na podświetlanie podjazdu czy ścieżki koło naszego domu.

Sterowniki do pieców – rodzaje, specyfika, co należy wiedzieć?

0
Sterowniki do pieców - rodzaje, specyfika, co należy wiedzieć?

Sterowniki to urządzenia z zakresu automatyki kotłów, których główna funkcja skupia się na zapewnieniu lepszej pracy układu grzewczego. Zastosowanie tego typu regulatorów przekłada się na nasz komfort, bezpieczeństwo oraz pozwala zwiększyć oszczędności w sezonie grzewczym.

Czas na zegarek

0
Czas na zegarek

Czas – pojęcie w zasadzie względne, choć proces starzenia się nie tylko naszych ciał ale i całego wszechświata świadczy o nieuchronnym przemijaniu i końcu wszystkich rzeczy, które miały niegdyś początek. Zegarki odmierzające powtarzającą się codzienność, w rzeczy samej skłaniają świadomość ludzką do uświadomienia sobie sensu istnienia i oczywistości przemijania. Dla ludzi wierzących z pewnością nie będzie stanowić ona specjalnego problemu, gdyż wiara w nieśmiertelność duszy i życie wieczne w przyszłości stanowi podstawowy obszar religii. Wiara, w której pojęcie nieograniczonego i wszechmogącego stwórcy nie mającego początku i końca, w rzeczy samej sprowadza pojęcie czasu do abstrakcji. Dla ludzkiego stanu rozumienia zaś jest to zbyt skomplikowane i nieogarnięte, ponieważ czas wpływa na naturalny stan codziennego funkcjonowania. W epokach minionych był on jeszcze bardziej powiązany z każdą dziedziną życia, gdyż pory roku i dnia stanowiły podstawowy harmonogram pracy i życia człowieka.

Czasy współczesne kojarzone konkretnie z pośpiechem i pogonią za pracą i pieniądzem, nie wpływają pozytywnie na sferę życia związaną ze spokojem. Stres spowodowany ciągłym brakiem czasu odbija się negatywnie zarówno na zdrowiu fizycznym jak i psychicznym. Bywają jednak wciąż przypadki naturalnego podejścia pewnych osób do trudów i problemów życiowych. W tym przypadku pewne cechy charakteru odgrywają pomocną rolę. Niestety, natury bardziej wrażliwe i mniej odporne na stres muszą radzić sobie w inny sposób, czasem wspomagając się środkami uspokajającymi, wśród których alkohol stanowi spory procent pomocy w takich przypadkach. Zapewne, by osiągnąć spokój duchowy, dobrym rozwiązaniem byłoby wyjechać na jakiś czas gdzieś w odległe krainy, gdzie można byłoby pobyć pośród niecywilizowanych ludów, bez zegarka na ręku, w miejscu gdzie czas zatrzymał się w miejscu od wielu wieków. Takie doświadczenie na pewno pomogłoby się odstresować, by poczuć nowe siły w drodze do osiągania kolejnych życiowych celów, w kolejnym pędzie, niestety.

Tekstury gastronomiczne do kuchni nowoczesnej

0
Tekstury gastronomiczne do kuchni nowoczesnej

Tradycyjna kuchnia powoli zaczyna odchodzić do lamusa, czego powodem jest wzrastające zainteresowanie kuchnią molekularną. Początek tej metodzie gotowania przypisuje się fizykowi Nicholasowi Kurti oraz chemikowi Herve Thils, którzy postanowili zerwać z tradycyjnym sposobem gotowania i wykorzystać w kuchni metody i urządzenia, które do tej pory kompletnie niezwiązane były z gastronomią.

Celem kuchni molekularnej jest uzyskanie czystych i udoskonalonych smaków potraw za pomocą zaskakującego łączenia składników w niecodziennych formach ograniczonych wyłącznie wyobraźnią kucharza. Jedną z technik stosowanych w kuchni molekularnej jest użycie tekstur, które pozwalają na przykład na uzyskanie makaron z soku owocowego, gęstego puree na bazie płynu oraz piany czy kawioru o dowolnym smaku. Wysokiej jakości tekstury wykorzystywane w kuchni molekularnej możesz znaleźć w sklepie a’Gusto na stronie https://agusto.pl/638-tekstury.


Rodzaje tekstur wykorzystywanych w kuchni nowoczesnej

Tekstury gastronomiczne, które stosuje się w kuchni molekularnej można podzielić na kilka rodzajów, ze względu na ich działanie. Wyróżnia się następujące rodzaje: tekstura emulsyfikująca, tekstura żelfikująca, tekstura zaskakująca, tekstura sferyfikacyjna oraz tekstura zagęszczająca.


Tekstura emulsyfikująca

Dzięki teksturom emulsyfikacyjnym można uzyskać puszyste preparaty. Mają one zdolność do łączenia dwóch faz, które normalnie się nie mieszają, np. tłuszcze i media wodne, w wyniku czego powstaje emulsja, która inaczej jest bardzo trudna do uzyskania.

tekstura


Tekstura żelifikująca

Wykorzystywana jest do tworzenia żelatyny. Znana jest już od dawna w klasycznej kuchni, jednak w nowoczesnej została poddana wielkim zmianom. Początek teksturom żelifikującym w kuchni nowoczesnej dał Agar otrzymany z alg, który jest używany do tej pory. Tekstury żelifikujące pozwalają na uzyskanie zwartego żelu, który kroi się czysto.


Tekstura zaskakująca

Główną ich cechą jest możliwość spożywania zarówno samodzielnie, jak i w mieszance z innymi składnikami i preparatami. Wspólnym mianownikiem tekstur zaskakujących jest fakt, że każda z nich ma indywidualne, niepowtarzalne struktury.


Tekstura sferyfikacyjna

Służy do zamykania płynu w samoistnej kapsule. Najlepiej sprawdzają się w przypadku cieczy, których gęstość jest zbliżona do gęstości wody, jednak można je stosować również dla gęstych płynów oraz w metodzie odwróconej sferyfikacji.


Tekstura zagęszczająca

Mają one silne zdolności zagęszczające. Mogą być stosowane jako napowietrzacze, które utrzymują elementy zawieszone w cieczy. Zatrzymują również gaz.

Family Hub od Samsunga – więcej niż inteligentna lodówka

0
Family Hub od Samsunga – więcej niż inteligentna lodówka

Chciałbyś zaaranżować kuchnię w stylu nowoczesnym i szukasz sprzętów, które ułatwiłyby organizację życia domowego? Jeżeli tak, koniecznie sprawdź innowacyjne lodówki Family Hub od producenta Samsung!

Family Hub – technologia przyszłości w twoim domu

Inteligentna lodówka od producenta Samsung została wyposażona w szereg przydatnych funkcji, które usprawniają komunikację między domownikami, ułatwiają sporządzanie notatek i przyspieszają tworzenie list zakupowych. Na szczególną uwagę zasługuje 21-calowy wyświetlacz LCD, który w połączeniu z aplikacją Smart Things pozwala zarządzać urządzeniem z poziomu smartfona. Wygodny i czytelny ekran może służyć jako notatnik, przeglądarka stron internetowych, centrum rozrywki, platforma komunikacji czy podgląd zawartości lodówki.

Inteligentna lodówka vs zarządzanie zasobami

Zarządzanie zapasami żywności to jedna z największych zalet chłodziarek w wersji smart. Trzy wbudowane kamery usytuowane na wysokości półek wykonują zdjęcia jej zawartości po każdym zamknięciu, dzięki czemu użytkownik ma stały wgląd do swoich zapasów. Po co tworzyć rozbudowane listy zakupowe, skoro w każdej chwili możemy włączyć aplikację i sprawdzić stan lodówki? Inteligentne rozwiązania zastosowane przez koreańskiego producenta pozwalają efektywniej zarządzać czasem i kontrolować nasze zasoby spożywcze.
Dużym udogodnieniem dla zapracowanych użytkowników jest funkcja automatycznego tworzenia list zakupowych na podstawie zawartości lodówki – system, na podstawie wcześniejszych zapisów i zdjęć, sporządza spis towarów i wysyła go do aplikacji mobilnej.

Inteligentna lodówka – gotowanie nigdy nie było prostsze!

Zapewne nieraz odczuwałeś brak konkretnych produktów spożywczych lub nie miałeś pomysłu na szybkie przygotowanie smacznego dania. Inteligentna lodówka Family Hub rozwiąże twoje codzienne dylematy – od teraz będziesz gotował z tego, co masz! Innowacyjny system wyświetli przepisy na dania na podstawie artykułów spożywczych, które masz na swojej liście zakupów. Miłośnicy kulinarnych eksperymentów mogą korzystać z aplikacji Club des Chefs, w której znajdą przepisy na wymyślne dania przygotowane przez szefów restauracji z gwiazdkami Michelin.

Telewizor, komputer i odtwarzacz muzyki – rozwiązania smart

Czym jeszcze powinna charakteryzować się inteligentna lodówka? Oczywiście dostępem do rozrywek i aplikacji interaktywnych. Samsung, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wyposażył swoje sprzęty w głośniki AKG Premium Quality Sound Speaker oraz doskonałą komunikację z multimediami, dzięki czemu domownicy mogą łączyć się z ulubionymi serwisami internetowymi, telewizją i Spotify z poziomu panelu dotykowego. Po co instalować oddzielny telewizor czy odtwarzacz muzyki, skoro wszystkie materiały możemy wyświetlać na lodówce?
Aby w pełni korzystać z udogodnień oferowanych przez producenta, warto umieścić sprzęt w najbardziej ergonomicznym, centralnym miejscu w kuchni. Na dobrej jakości wertykalnym wyświetlaczu bez problemu obejrzymy zdjęcia, filmy video, a nawet zagramy w gry.

Czy wiesz co to jest skirting?

0
Czy wiesz co to jest skirting?

Od najmłodszych lat podczas ważnych uroczystości takich, jak święta, rocznice, komunie, czy wielu innych, nakrycie stołu stanowi ważny element dekoracyjny i nie tylko. Oprócz kwestii estetycznej obrusy chronią także drewno oraz pozostały materiał, z którego zrobiony jest stół, przed porysowaniami, jak również innym uszkodzeniami mechanicznymi. W dzisiejszym artykule skupimy się na ciekawostkach związanych z dekoracjami stoły i poruszamy zagadnienie związane z skirtingiem, który na pewno wielu z Was widziało, jednak nie każdy wie, że to właśnie o to chodziło.

Balkon jak pole golfowe?

0
Balkon jak pole golfowe?

Sztuczna trawa wykonana jest z włókien syntetycznych. Została zaprojektowana, aby naśladować naturalny trawnik. Chociaż początkowo sztuczna murawa była stosowana na boiskach, obecnie używa się ją coraz częściej w domach. Składa się z syntetycznych, podobnych do trawy włókien lub przędzy, często z polipropylenu lub polietylenu. Dobra sztuczna trawa ogrodowa składa się z kilku warstw.

Wszechstronne zastosowanie ręczników papierowych

0
Wszechstronne zastosowanie ręczników papierowych

Z pozoru zwyczajny, a w rzeczywistości wszechstronny i niezwykle funkcjonalny! – taki właśnie jest ręcznik wykonany z papieru, który gości na stałe praktycznie w każdej kuchni czy domu. Tak naprawdę ręczniki papierowe towarzyszą nam już od wielu lat jednak dopiero dzisiaj wykorzystujemy ich cały potencjał. Poniżej przedstawiono szczegółowo ich tradycyjne, a także innowacyjne sposoby wykorzystania.

Do czego można wykorzystać ręcznik papierowy?

Możliwości zastosowania ręczników papierowych jest naprawdę wiele, a wielu z nas używa ich praktycznie każdego dnia do różnych zadań. Przede wszystkim służą one do usuwania wilgotnych plam z różnych powierzchni. Dzięki temu, że wykonane są z grubego papieru są niezwykle chłonne i zapewniają szybkie i skuteczne usuwanie wilgoci. Oprócz tego służą one do innych czynności związanych ze sprzątaniem, a także idealnie sprawdzają się jako produkt ochronny do pakowania. Ponadto ręcznik papierowy nadaje się również do bardziej nietypowych zadań, ale o tym poniżej.

Wszechstronne możliwości

Dzięki swojej miękkości, a także właściwościach absorbujących wodę ręczniki papierowe mogą zostać wykorzystane na wiele nietypowych sposobów. Otóż można je wykorzystać na przykład podczas gotowania w celu odtłuszczenia pewnych potraw. Smażone mięso czy też placki można pozbawić dużej ilości tłuszczu, a wystarczy po prostu przycisnąć do nich ręcznik papierowy. Ponadto ręczniki papierowe sprawdzają się znakomicie także jako pochłaniacz zapachu. Można je zatem umieścić w lodówce lub koszu na śmieci, a dzięki właściwościom absorpcyjnym można łatwo pozbyć się nieprzyjemnej woni. W lodówce sprawdza się także inny sposób, a mianowicie po owinięciu warzyw lub owoców w ręcznik papierowy można znacznie przedłużyć ich świeżość. Sprytne, a zarazem łatwe. Z innych nietypowych zastosowań papieru warto wymienić funkcję ochronną. Otóż ręcznik papierowy idealnie nadaje się do ochrony szkła czy porcelany przed stłuczeniem lub zarysowaniami. Stąd też bardzo często wykorzystuje się ten sposób zabezpieczenia delikatnych naczyń i przedmiotów podczas transportu czy też przeprowadzki.

Gdzie stosuje się najczęściej ręczniki papierowe?

Ze względu na wiele możliwości zastosowania i wykorzystania ręczników papierowych stanowią one nieodłączny element każdej kuchni czy domu. Przynajmniej jeden ręcznik znaleźć można zawsze w miejscach takich jak restauracje, zaplecza kuchenne, a także firmy sprzątające. Ręczniki można bowiem wykorzystać nie tylko podczas gotowania, ale także sprzątania i wielu innych czynności. Ich właściwości sprawiają, że stanowią one niezbędny i wręcz niezastąpiony element w każdym domu, firmie czy też dowolnym miejscu.